Čtvrtek 27. ledna 2022, svátek má Ingrid
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Nemáme se zač stydět, píše Karolína Peake véčkařům

Česko

  11:33aktualizováno  11:40
PRAHA - V den, kdy předseda Věcí veřejných Radek John bavil soudní síň téměř kabaretním vystoupením, sedla si jeho zástupkyně Karolína Peake k počítači, aby napsala emotivní dopis členům strany. Jeho obsah se dá shrnout do jediného vzkazu - "Věci veřejné se nemají za co stydět". To vše v době, kdy soud probírá úplatky a osočování mezi čelními představiteli strany.

Karolína Peake (LIDEM) foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

Peake ve svém dopise členům strany považuje situaci kolem ostře sledovaného procesu s Vítem Bártou, ve kterém vystupuje i celá řada dalších členů Věcí veřejných,  za tragikomickou absurdní hru. "Je mi to nesmírně líto. Kvůli všemu dobrému, čeho jsme ve vládě a sněmovně dosáhli a co se teď pod tou haldou špíny ztrácí," píše Peake.

SLEDUJEME ON LINE:

"Přes opovržení, kterého se nám dostává se nemáme zač stydět. Plníme sliby," napsala místopředsedkyně a připomíná, že se straně podařilo prosadit přímou volbu prezidenta, omezení imunity poslanců či zákaz losovaček," uvádí Peake, která věří, že proces s Vítem Bártou je šancí "dále ukazovat, že naše účast v politice má svůj smysl".

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

CO TAKÉ ZAZNĚLO V DOPISE KAROLÍNY PEAKE

Umím si představit, jak nevěřícně znovu posloucháte výroky všech účastníků trestního řízení.

Vlastně se  nedozvídáme nic, co by nezaznělo už během minulého roku.

Vše je ale tak koncentrované a také komentované a interpretované na sto různých způsobů, že více než soudní přelíčení připomíná celá kauza  tragikomickou absurdní hru.

Je mi to nesmírně líto. Kvůli všemu dobrému, čeho jsme ve vládě a sněmovně dosáhli a co se teď pod tou haldou špíny ztrácí.

Nechci se blíže vyjadřovat k právě projednávané kauze, jakkoli samozřejmě mám na události minulého roku nějaký názor.

Vystupuji ale také jako svědek a není vhodné abych komentovala chování jednotlivých aktérů před uzavřením řízení.

Já chci, aby toto byla nikoli poslední rána, ale naopak příležitost a šance. Šance dále ukazovat, že naše účast v politice má svůj smysl.

Autoři: ,

Naši zemi by neubránila ani desetkrát větší armáda, říká armádní generál Opata

Premium Přes tři roky šéfuje armádě a nejvíc mu pije krev byrokracie. Když je nejhůř, oblékne maskáče a vyrazí z kanceláře...

Situace se obrací. Dřív byl vstřícný západ, dnes vyrazte s obytňákem na východ

Premium Nemám rád kempy s jejich davovou atmosférou, hlukem a stísněným prostorem a hotely jsou pro mě nenávratně statické,...

Recept na dlouhověkost? Chirurg Pafko vysvětluje, čím si zkracujeme život

Premium Profesor Pavel Pafko o tom, proč si u televize neotevře lahváč, o malém štěstí pro každý den a taky o poučném úrazu na...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat