Sobota 7. prosince 2019svátek má Ambrož, Benjamin 1 °C občasný déšť Předplatné LN
3. listopadu 2006 12:20 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Kasal a další jen blábolí

Jiří Čunek. Starosta Vsetína, který "vysídlil" Romy. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jiří Čunek. Starosta Vsetína, který "vysídlil" Romy. | foto:  Viktor Chlad, Lidové noviny

PRAHA Režisér Břetislav Rychlík označil novopečeného senátora a starostu Vsetína Jiřího Čunka, který vystěhoval Romy ze Vsetína, za rasistu. Režisér chce na starostu podat trestní oznámení za jeho televizní výrok, že čistí vředy společnosti, stejně jako to dělají lékaři.

* LN Co říkáte na to, že vás chce Břetislav Rychlík žalovat?
Já si ho velice vážím, ale zaráží mne, že hodnotí něco, co nezná. Ani se tu nebyl podívat, takže nerozumím tomu, co má jeho kritika znamenat.

* LN Jak hodnotíte mediální poprask, který se strhl?
Je mi to nepříjemné. Docela mne děsí nekompetentnost jednotlivých médií, ale na svém postupu vytrvám. Co se týká čištění vředu, tak to si myslím stále. Neřekl jsem to vůči nějaké skupině lidí, ale obecně. Česká republika má řadu vředů, které je potřeba řešit a vyčistit je. Já si připadám jako lékař, který tyto vředy čistí.

* LN Jak je váš postup hodnocen v KDU-ČSL a v zastupitelstvu?
Zastupitelé se mnou souhlasí a ve čtvrtek mi na ustavující schůzi blahopřáli ke zvolení. Navíc říkali, že mi fandí, a přáli mi, abych vydržel.

* LN Úřadující předseda vaší strany Jan Kasal ale včera řekl, že váš postup je v rozporu se zásadami KDU-ČSL.
Pan Kasal, pokud to řekl, tak se přidal k těm, kteří blábolí o problému, o němž nic nevědí. Asi jsem mu trnem v oku, protože jsem jeden z těch, kteří mu už dlouhou říkají, že by měl odejít. Protože z něj čiší, že si chce hřát jen svůj místopředsednický post ve sněmovně. Vadí mi, že se tady nebyl podívat, aby zjistil, o co jde. A po zvolení mi ani nezavolal. Podle mne by tam měli přijít lidé, kteří skutečně něco dělají, a nejen že si budou hrát hry se svými mandáty.

* LN Nebojíte se v souvislosti s vaším postupem policejního vyšetřování, které vám nyní hrozí?
Ne, je to záměrné vyhrožování a obtěžování policie, která místo toho, aby honila lumpy, tak bude prošetřovat, co kdo řekl a udělal a jestli je to v souladu se zákonem. Pro mne je důležité, aby moje činy kladně hodnotili lidé ze Vsetína. Dělal jsem to pro ně, a ne proto, abych se stal senátorem. Já jsem o to senátorské křeslo ani neusiloval, ale lidé z vedení KDU-ČSL mne přesvědčovali, abych kandidoval, že mám šanci na zvolení.
, Lidové noviny
Premium

Sedí s drahými mobily, dětem kupujeme kartáčky my, říká režisérka Výměny

Jana Rezková | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Kreativní producentka a režisérka Jana Rezková natáčí už patnáct let úspěšnou reality show Výměna manželek. Navštívila...

Premium

Konzumace jídla několikrát denně je klišé, tvrdí výživový poradce Fořt

Renomovaný výživový poradce Petr Fořt | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Napsal více než dvacet knih o zdravém životním stylu a boji s obezitou. Petr Fořt tvrdí, že žádný obecně platný návod...

Premium

Ztracenou vášeň nastartuje nevěra, vyvolává ohrožení, míní sexuoložka

nevěra - ilustrační foto | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Jste s partnerem už pár let, ale jen matně si vzpomínáte na dobu, kdy jste se sebe navzájem nemohli dočkat a hořeli...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!