Středa 4. srpna 2021, svátek má Dominik
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kasal a další jen blábolí

Česko

  12:20
PRAHA - Režisér Břetislav Rychlík označil novopečeného senátora a starostu Vsetína Jiřího Čunka, který vystěhoval Romy ze Vsetína, za rasistu. Režisér chce na starostu podat trestní oznámení za jeho televizní výrok, že čistí vředy společnosti, stejně jako to dělají lékaři.
* LN Co říkáte na to, že vás chce Břetislav Rychlík žalovat?
Já si ho velice vážím, ale zaráží mne, že hodnotí něco, co nezná. Ani se tu nebyl podívat, takže nerozumím tomu, co má jeho kritika znamenat.

* LN Jak hodnotíte mediální poprask, který se strhl?
Je mi to nepříjemné. Docela mne děsí nekompetentnost jednotlivých médií, ale na svém postupu vytrvám. Co se týká čištění vředu, tak to si myslím stále. Neřekl jsem to vůči nějaké skupině lidí, ale obecně. Česká republika má řadu vředů, které je potřeba řešit a vyčistit je. Já si připadám jako lékař, který tyto vředy čistí.

* LN Jak je váš postup hodnocen v KDU-ČSL a v zastupitelstvu?
Zastupitelé se mnou souhlasí a ve čtvrtek mi na ustavující schůzi blahopřáli ke zvolení. Navíc říkali, že mi fandí, a přáli mi, abych vydržel.

* LN Úřadující předseda vaší strany Jan Kasal ale včera řekl, že váš postup je v rozporu se zásadami KDU-ČSL.
Pan Kasal, pokud to řekl, tak se přidal k těm, kteří blábolí o problému, o němž nic nevědí. Asi jsem mu trnem v oku, protože jsem jeden z těch, kteří mu už dlouhou říkají, že by měl odejít. Protože z něj čiší, že si chce hřát jen svůj místopředsednický post ve sněmovně. Vadí mi, že se tady nebyl podívat, aby zjistil, o co jde. A po zvolení mi ani nezavolal. Podle mne by tam měli přijít lidé, kteří skutečně něco dělají, a nejen že si budou hrát hry se svými mandáty.

* LN Nebojíte se v souvislosti s vaším postupem policejního vyšetřování, které vám nyní hrozí?
Ne, je to záměrné vyhrožování a obtěžování policie, která místo toho, aby honila lumpy, tak bude prošetřovat, co kdo řekl a udělal a jestli je to v souladu se zákonem. Pro mne je důležité, aby moje činy kladně hodnotili lidé ze Vsetína. Dělal jsem to pro ně, a ne proto, abych se stal senátorem. Já jsem o to senátorské křeslo ani neusiloval, ale lidé z vedení KDU-ČSL mne přesvědčovali, abych kandidoval, že mám šanci na zvolení.
Autoři:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat