Neděle 29. ledna 2023, svátek má Zdislava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Když dorazí láska. V dopravním podniku skončila auditorka Hrůzková, partnerka ředitele Gillara

Česko

  5:00
PRAHA - Kapka lásky je víc než vodopád zlata. Možná takovým citátem se řídila začínající auditorka Petra Hrůzková. Ta se před několika dny raději vzdala „finančního vodopádu“ a lukrativního místa v auditním oddělení pražského dopravního podniku. Potíž byla, že jejím partnerem je „generál“ pražského dopravce Martin Gillar.

Bývalá auditorka DPP. foto: Facebook Petry Hrůzkové

Šéf pražského dopravního podniku Martin Gillar.

Příběh páru v uplynulých týdnech přerostl v politicky citlivou událost. Skutečnost, že v auditním oddělení největší městské společnosti v zemi pracuje od loňského podzimu partnerka generálního ředitele, se rozkřikla v hnutí ANO.

Gillar je totiž nominantem subjektu řízeného premiérem v demisi Andrejem Babišem. V pražské organizaci ANO vznikla obava, aby se z celé věci kolem Gillara a Hrůzkové nestala „trafikářská“ aféra. Sedmadvacetiletá auditorka na začátku února z podniku odešla.

10.listopadu 2017 v 12:21, příspěvek archivován: 20.února 2018 v 18:27

Gillar tvrdí, že Hrůzková místo získala standardně – po pohovorech s příslušnými nadřízenými. Její platové ocenění rozhodně nebylo mizerné. Byla zařazena do druhé nejvyšší platové třídy dopravního podniku, a tak měsíčně pobírala desítky tisíc korun.

Dosud byla Hrůzková známá spíše z fotbalového prostředí. Jejím partnerem byl například zesnulý plzeňský fotbalista a reprezentant František Rajtoral.