Pondělí 17. února 2020svátek má Miloslava 11 °C občasný déšť Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Ke korunovačním klenotům mohla přibýt ještě šavle, vtipkuje Kalousek

Miroslav Kalousek při rozhovoru pro LN | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Miroslav Kalousek při rozhovoru pro LN | foto: Ondřej Němec, Lidové noviny

PRAHA Zatímco jedna část politiků nechce unavenou a nejistou chůzi prezidenta Miloše Zemana při čtvrteční ceremonii na Hradě vůbec komentovat, druhá část si ve vyjádřeních nebere servítky.

"Já jsem to neviděl. Ale dnes jsem slyšel, že chybělo málo a ke korunovačním klenotům, koruně, žezlu a jablku přibyla ještě šavle," řekl jízlivě pro LN ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09).

On sám se nejednou stal ve sněmovně terčem posměšných poznámek právě v souvislosti s alkoholem. Především v současnosti vězněný poslanec David Rath s oblibou veřejně probíral, kolik alkoholu v krvi zrovna ministr financí má.

K TÉMATU:

Ani senátor Jaromír Štětina (nestr. zvolený za TOP 09) neváhá při hodnocení čtvrtečního vystoupení prezidenta Zemana v chrámu sv. Víta použít silná slova. Názor pražského primátora Bohuslava Svobody (ODS), že nikdo nemá právo hodnotit chování prezidenta, nesdílí.

"Pan primátor Svoboda nechce pana prezidenta hodnotit. I já cítím, že pan Zeman byl zvolen v souladu s Ústavou a je hlavou státu. To mi ale nebraní otevřeně říci, že pan prezident je buran, lhář a opilec," uvedl Štětina na svém facebookovém profilu.

Premiér Petr Nečas, který byl vyzvednutí korunovačních klenot z Korunní komory osobně přítomen, se nechtěl do žádných spekulací pouštět. "Spekulovat o jiných důvodech, než uvedla hradní mluvčí, bych považoval za lidsky nevkusné," uvedl pro LN.

Senátor Jiří Dienstbier (ČSSD) se vyjádřil kulantně. "Já nebudu spekulovat o povaze choroby pana prezidenta," řekl na dotaz serveru Lidovky.cz.

Senátor Zdeněk Škromach (ČSSD) vidí za pohybovými problémy prezidenta Zemana spíše jeho věk než co jiného. "Panu prezidentovi už není dvacet. Musím říct, že podobné téma bych čekal spíše z Blesku než ze seriózních Lidovek :-)," uvedl v textové zprávě Škromach.

Prezident Miloš Zeman se ve čtvrtek potýkal s pohybovými problémy při ceremonii v chrámu sv. Víta na Pražském hradě. Musel se chvílemi přidržovat okolí, aby nespadl. Jak vysvětlila jeho mluvčí, prezidenta trápí lehká viróza, kvůli které se chvílemi cítil malátně a točila se mu hlava.


,
Premium

Pošťák, který vůbec nezvoní. U balíčků z Číny totiž nemusí

Pošta z Číny, ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Lidé si objednávají z čínských e-shopů zboží s bezplatnou dopravou a diví se, že nedostanou balíček do ruky. Pošta má...

Premium

Tři roky od věznění v garáži. Daniel dnes pracuje a stará se o miminko

Daniel Příhoda, jehož v roce 2016 věznil s jeho tehdejší přítelkyní Zdeněk... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Daniela před několika lety unesl vyšinutý Zdeněk Hryščenko. I s jeho kamarádkou Janou. Věznil je několik dní ve...

Premium

Pohádky na odpis: kterým hrozí zákazy a cenzura kvůli korektnosti

Jiří Korn v pohádce Honza málem králem (1977) | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Zahrajme si na prognostiky. Magazín DNES se zamýšlí nad tím, které nejoblíbenější české vánoční pohádky začnou vadit a...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!