Středa 2. prosince 2020svátek má Blanka -5 °C oblačno Předplatné LN
aktualizováno  Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Ke korunovačním klenotům mohla přibýt ještě šavle, vtipkuje Kalousek

Miroslav Kalousek při rozhovoru pro LN | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Miroslav Kalousek při rozhovoru pro LN | foto: Ondřej Němec, Lidové noviny

PRAHA Zatímco jedna část politiků nechce unavenou a nejistou chůzi prezidenta Miloše Zemana při čtvrteční ceremonii na Hradě vůbec komentovat, druhá část si ve vyjádřeních nebere servítky.

"Já jsem to neviděl. Ale dnes jsem slyšel, že chybělo málo a ke korunovačním klenotům, koruně, žezlu a jablku přibyla ještě šavle," řekl jízlivě pro LN ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09).

On sám se nejednou stal ve sněmovně terčem posměšných poznámek právě v souvislosti s alkoholem. Především v současnosti vězněný poslanec David Rath s oblibou veřejně probíral, kolik alkoholu v krvi zrovna ministr financí má.

K TÉMATU:

Ani senátor Jaromír Štětina (nestr. zvolený za TOP 09) neváhá při hodnocení čtvrtečního vystoupení prezidenta Zemana v chrámu sv. Víta použít silná slova. Názor pražského primátora Bohuslava Svobody (ODS), že nikdo nemá právo hodnotit chování prezidenta, nesdílí.

"Pan primátor Svoboda nechce pana prezidenta hodnotit. I já cítím, že pan Zeman byl zvolen v souladu s Ústavou a je hlavou státu. To mi ale nebraní otevřeně říci, že pan prezident je buran, lhář a opilec," uvedl Štětina na svém facebookovém profilu.

Premiér Petr Nečas, který byl vyzvednutí korunovačních klenot z Korunní komory osobně přítomen, se nechtěl do žádných spekulací pouštět. "Spekulovat o jiných důvodech, než uvedla hradní mluvčí, bych považoval za lidsky nevkusné," uvedl pro LN.

Senátor Jiří Dienstbier (ČSSD) se vyjádřil kulantně. "Já nebudu spekulovat o povaze choroby pana prezidenta," řekl na dotaz serveru Lidovky.cz.

Senátor Zdeněk Škromach (ČSSD) vidí za pohybovými problémy prezidenta Zemana spíše jeho věk než co jiného. "Panu prezidentovi už není dvacet. Musím říct, že podobné téma bych čekal spíše z Blesku než ze seriózních Lidovek :-)," uvedl v textové zprávě Škromach.

Prezident Miloš Zeman se ve čtvrtek potýkal s pohybovými problémy při ceremonii v chrámu sv. Víta na Pražském hradě. Musel se chvílemi přidržovat okolí, aby nespadl. Jak vysvětlila jeho mluvčí, prezidenta trápí lehká viróza, kvůli které se chvílemi cítil malátně a točila se mu hlava.


,

Umírají lidé, kteří mohli žít, říká lékař a spoluautor výzvy Jiří Sagan

Jiří Sagan, vedoucí lékař JIP z Kliniky infekčního lékařství FN Ostrava | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Jedním ze tří autorů výzvy k ­lidem, aby dodržovali hygienická opatření, a zároveň žádající některé lékaře, ať je...

Svou sportovní kariéru považuji za ztrátu času, hodnotí minulost Hlaváčová

Yvetta Hlaváčová Tulip | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Držitelka světového rekordu v přeplavání kanálu La Manche pokořila řadu dalších met a získala spoustu významných...

Většina pacientů s covid-19 má mírný průběh nemoci. Ale co to znamená?

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Při pravidelné aktualizaci počtu lidí nakažených covidem-19 ze všech stran slyšíme, že většina pacientů má mírný průběh...

SOUTĚŽ: Vyhraj luxusní balíček fitness jídel v hodnotě 1 499 Kč
SOUTĚŽ: Vyhraj luxusní balíček fitness jídel v hodnotě 1 499 Kč

Sportuješ a ráda se hýbeš? Chceš svou snahu zefektivnit i vhodným jídelníčkem, ale nevíš, jak na něj? Nyní máš jedinečnou příležitost vyhrát...