Středa 29. května 2024, svátek má Maxmilián, Maxim
  • Premium

    Získejte všechny články mimořádně
    jen za 49 Kč/3 měsíce

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Ke korunovačním klenotům mohla přibýt ještě šavle, vtipkuje Kalousek

Česko

  15:00aktualizováno  15:28
PRAHA - Zatímco jedna část politiků nechce unavenou a nejistou chůzi prezidenta Miloše Zemana při čtvrteční ceremonii na Hradě vůbec komentovat, druhá část si ve vyjádřeních nebere servítky.

Miroslav Kalousek při rozhovoru pro LN foto: Ondřej Němec, Lidové noviny

"Já jsem to neviděl. Ale dnes jsem slyšel, že chybělo málo a ke korunovačním klenotům, koruně, žezlu a jablku přibyla ještě šavle," řekl jízlivě pro LN ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09).

On sám se nejednou stal ve sněmovně terčem posměšných poznámek právě v souvislosti s alkoholem. Především v současnosti vězněný poslanec David Rath s oblibou veřejně probíral, kolik alkoholu v krvi zrovna ministr financí má.

K TÉMATU:

Ani senátor Jaromír Štětina (nestr. zvolený za TOP 09) neváhá při hodnocení čtvrtečního vystoupení prezidenta Zemana v chrámu sv. Víta použít silná slova. Názor pražského primátora Bohuslava Svobody (ODS), že nikdo nemá právo hodnotit chování prezidenta, nesdílí.

"Pan primátor Svoboda nechce pana prezidenta hodnotit. I já cítím, že pan Zeman byl zvolen v souladu s Ústavou a je hlavou státu. To mi ale nebraní otevřeně říci, že pan prezident je buran, lhář a opilec," uvedl Štětina na svém facebookovém profilu.

Premiér Petr Nečas, který byl vyzvednutí korunovačních klenot z Korunní komory osobně přítomen, se nechtěl do žádných spekulací pouštět. "Spekulovat o jiných důvodech, než uvedla hradní mluvčí, bych považoval za lidsky nevkusné," uvedl pro LN.

Senátor Jiří Dienstbier (ČSSD) se vyjádřil kulantně. "Já nebudu spekulovat o povaze choroby pana prezidenta," řekl na dotaz serveru Lidovky.cz.

Senátor Zdeněk Škromach (ČSSD) vidí za pohybovými problémy prezidenta Zemana spíše jeho věk než co jiného. "Panu prezidentovi už není dvacet. Musím říct, že podobné téma bych čekal spíše z Blesku než ze seriózních Lidovek :-)," uvedl v textové zprávě Škromach.

Prezident Miloš Zeman se ve čtvrtek potýkal s pohybovými problémy při ceremonii v chrámu sv. Víta na Pražském hradě. Musel se chvílemi přidržovat okolí, aby nespadl. Jak vysvětlila jeho mluvčí, prezidenta trápí lehká viróza, kvůli které se chvílemi cítil malátně a točila se mu hlava.

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!