Středa 27. října 2021, svátek má Šarlota, Zoja, Zoe
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kerič od léta ve Spartě. Na Letné ho chtějí dřív

Česko

PRAHA Chorvatský fotbalový útočník Andrej Kerič bude od července hráčem pražské Sparty, s níž podepsal tříletou smlouvu. Letenský klub ale nadále jedná s Libercem o tom, zda by přece jen svou ofenzivní hvězdu neuvolnil už v lednovém přestupním termínu.

Kerič má pod Ještědem smlouvu do konce června a dlouho se zdráhal kontrakt prodloužit. Toho využila Sparta, která podle regulí fotbalového svazu mohla už půl roku před koncem smlouvy podepsat s hráčem vlastní kontrakt. „Proto jsme se s Keričem domluvili na tříleté smlouvě od 1. července,“ potvrdil také personální ředitel Sparty Jakub Otava.

Pokud by chorvatský kanonýr zamířil na Letnou až jako volný hráč, dostal by Liberec pouze částku určenou na základě tabulek smírčí komise. Odhadem by šlo o sumu kolem 1,2 milionu korun.

Sparta však chce nejlepšího střelce sezony 2008/09 získat už nyní v lednu. Proto nabízí Liberci vyšší částku, podíl na dalším přestupu a také hráčskou kompenzaci. Zatím však nenašla s Libercem společnou řeč.

Naopak vůbec není vyloučeno, že Kerič stráví jaro bez prvoligového fotbalu v rezervním týmu Liberce, kam majitel klubu Ludvík Karl v minulosti přeřadil třeba i bývalého kapitána Tomáše Zápotočného, který rovněž odmítl prodloužit smlouvu.

Autor:

Otužování podle Wima Hofa je nebezpečné. Hrozí zástava, říká kardiolog Táborský

Premium Otužování je nejlepší prevence proti těžkému průběhu nemoci covid-19. Lidé mají větší šanci, že neskončí v nemocnici,...

Dětem, kterým pomáháte moc, mozek nepracuje správně, říká speciální pedagožka

Premium „Kdybychom k dětem v batolecím a předškolním věku přistupovali v některých oblastech víc ,postaru‘, měli bychom méně...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...