Čtvrtek 7. července 2022, svátek má Bohuslava
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

KINA UVÁDĚjÍ

Česko

Tobruk (ČR) Film Václava Marhoula se inspiruje působením Československého pěšího praporu 11 - Východního, který na podzim roku 1941 pomáhal bránit poslední Spojenci ovládaný přístav na severu Libye. Dva branci procházejí bitvou 2. světové války od výcviku až po peklo v zákopech.

Absurdistán (N) V poušti mezi Evropou a Asií leží vesnice sužovaná nedostatkem vody. Když se líní muži nemají k opravě vodovodu, jejich manželky jim odepřou sex. Válka pohlaví probíhá spíše v komediální rovině, ale i tak hrozí, že plány mladých milenců Těmelka a Aji na jejich první noc budou překaženy. Poločas rozpadu (SK) Tragikomedie z Bratislavy svádí dohromady půltucet postav různých společenských postavení.

Majitel firmy se zamiluje do dcery svých přátel, kteří se pokoušejí inovovat svůj sexuální život, zatímco jeho manželka touží po dítěti, topí se v depresích a hasí kleptomanské aféry matky.

VALL - I (USA) Další animovaný film ze studia Pixar. Po rybkách a myších s kuchařskými buňkami tvůrčí tým v čele s režisérem Andrewem Stantonem oživil neživého hrdinu. Do rodinného filmu o robotovi zanechaném lidstvem na Zemi, aby po něm uklidil, se vešlo i ekologické poselství a romantika.

Máj (ČR) Kameraman a režisér F. A. Brabec se po divácky úspěšné adaptaci Erbenovy Kytice pustil do další literární klasiky, básně Máj Karla Hynka Máchy.

Do milostného trojúhelníku Hynek-Vilém-Jarmila obsadil Juraje Kukuru, Matěje Stropnického a Sandru Lehnertovou. Hudbu složili Support Lesbiens. Rudý baron (Německo/VB) Historický válečný velkofilm zachycující osud jednoho z nejlepších pilotů 1. světové války, který si svoji přezdívku vysloužil za provokativní barvu svého letounu. V hlavní roli Mattias Schweighöfer. Seznamte se s Davem (USA) Návrat Eddieho Murphyho po delší odmlce, kdy se ve filmu objevoval hlavně jako hlas Osla v animovaném hitu Shrek. V komedii se sci-finádechem určené hlavně pro děti si vystřihl hned dvojroli.

Konečně spolu (USA) Celovečerní debut Helen Huntové. Držitelka Oscara za film Lepší už to nebude sáhla u své prvotiny po bestseleru Elinor Lipmanové. Do tragikomedie o krachujících i rodících se vztazích a o tom, kam až může vést touha po dítěti, obsadila Huntová sebe, M. Brodericka a C. Firtha.

Mumie: Hrob Dračího císaře (USA) Třetí pokračování amerického dobrodružného velkofilmu s Brendanem Fraserem v hlavní roli. Mumie opouští Egypt a vydává se (v olympijském roce) do Číny. Režii převzal po Stephenu Sommersovi Rob Cohen, Rachel Weiszovou vystřídala Maria Bellová. Temný rytíř (USA) Pokračování batmanovské ságy v režii Christophera Nolana v porovnání s „jedničkou“ Batman začíná o několik odstínů potemnělo. V roli Batmanova protivníka Jokera se v jedné ze svých posledních rolí objevil zesnulý herec Heath Ledger. Mamma Mia! (USA) Filmová verze muzikálu s hity skupiny ABBA.

Plnokrevnému letnímu hitu s jednoduchým příběhem o věčné lásce a hledání otce vévodí Meryl Streepová. I zbývající obsazení je hvězdné. Jako trojice potenciálních otců se představí Pierce Brosnan, Stellan Skarsgard a Colin Firth.

Hank a Mike (Kanada/USA) Satirická komedie o dvou kamarádech pracujících jako velikonoční zajíčci, kteří se po reorganizaci octnou na dlažbě a na úřadu práce, odkud jsou vysíláni na pracovní místa, která jim nesednou.

Muži převlékající se do růžových plyšových kostýmů v režii Matthiewa Klincka.

Paříž (Francie) Francouzské romantické drama o profesionálním tanečníkovi, kterému mezičasí v čekání na transplantaci umožní vidět nejen svůj život, ale i lidi kolem sebe novýma očima. Režisér Cédric Klapisch obsadil do hlavních rolí francouzskou hereckou elitu Juliette Binocheové a Romaina Durise.

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...