Kladno válí, vyhrálo i v Budějovicích

Statistiky a ohlasy na zápasy 34. kola hokejové O2 extraligy

Kdyby se teď uděloval titul, získalo by ho Kladno. Tým, který byl ještě nedávno poslední, má kolem Vánoc nejlepší bilanci v extralize.

Č. Budějovice-Kladno 4:5 po sam. nájezdech

ČESKÉ BUDĚJOVICE Zatím jako poslední se o vynikající kladenské formě přesvědčily ve 34. kole doma favorizované České Budějovice, které podlehly Paterovi a spol. až po samostatných nájezdech, a přišly tak o možnost vystřídat v čele tabulky Slavii.

„V Budějovicích se moc nevyhrává. Se dvěma body jsme maximálně spokojení,“ mnul si ruce kladenský kouč Zdeněk Müller.

Přitom Kladno prohrávalo po první třetině už 3:0. „První třetinu odehráli domácí výborně,“ uznal Müller. „Jenže pak jsme přestali hrát a mužstvo produkovalo profesorský hokej,“ zlobil se českobudějovický trenér Josef Jandač.

Na začátku druhé třetiny zahodily Budějovice několik slibných příležitostí a daly Kladnu naději.

A od poloviny utkání začala středočeská stíhačka, kterou završil ještě před druhou sirénou Patera, který srovnal na 3:3 spornou brankou. Puk totiž před tím trefil českobudějovického brankáře Turka do masky, platnost gólu musel potvrdit videorozhodčí. Přesto byli domácí po Vakově brance blíž vítězství, jenže Ševc čtrnáct vteřin před koncem při power play vyrovnal a Kalla proměněným nájezdem zajistil Kladnu dva body. „Vítězství jsme vydřeli a hráči si sáhli na dno sil,“ přiznal kladenský Müller.

„Porážka mě hodně mrzí,“ odtušil pouze jeho českobudějovický protějšek Jandač. mp, čtk Branky a nahrávky: 10. Veselý (Vydarený), 14. Toman (Hudec), 16. Veselý (Vak), 41. Vak (Veselý) - 32. Kuchler (Gardoň), 37. Rudovský (M. Štěpánek), 38. Patera (Pavlas), 60. Ševc (Bělohlav), rozhodující sam. nájezd Kalla. Rozhodčí: Turčan - Bejček, Kabourek. Vyloučení: 5:10. Využití: 2:0. Diváci: 5977 Třetiny: 3:0, 0:3, 1:1 - 0:0.

Sparta - Ústí 2:1

Branky a nahrávky: 39. Sivek (Černošek), 60. Vykoukal (Netík) - 50. Pojkar (Čaloun). Rozhodčí: Šír - Čížek, Prchal. Vyloučení: 6:12, navíc Stehlík (Sparta) 10 min. Využití: 2:1. Diváci: 5176. Třetiny: 0:0, 1:0, 1:1.

František Výborný (Sparta): „Dostáváme se do tlaku, neproměňujeme šance, a duel je velice těžký. Chybí nám lehkost. Jsme ale rádi, že jsme zápas zvládli.“ Miroslav Mach (Ústí): „Soupeři chci pogratulovat k zaslouženému vítězství. Za stavu 1:1 jsme chtěli čekat na chybu Sparty. Na konci zápasu jsem byl hodně naštvaný. Vyjadřovat se k tomu ale nebudu.“

Litvínov - Slavia 5:3

Branky a nahrávky: 3. Reichel (Jánský), 26. Skuhrovec (Benda), 30. Šlégr (Lukeš), 42. Jenáček (Branda), 57. Lukeš (L. Poživil) -7. Micka (Klepiš), 17. Micka (Hlavačka), 52. D. Hruška (Beránek). Rozhodčí: Fraňo - Hejduk, Křivský. Vyloučení: 9:9, navíc Benda (Litvínov) 10 min. Využití: 3:1. V oslabení: 1:0. Diváci: 6545. Třetiny: 1:2, 2:0, 2:1.

Petr Rosol (Litvínov): „Od druhé třetiny jsme byli o malinko lepší a zaslouženě jsme vyhráli.“ Jiří Kalous (Slavia): „Musíme se poučit z chyb a věřím, že náš výkon zlepšíme.“

K. Vary - Vítkovice 4:3 po sam. nájezdech

Branky a nahrávky: 15. Jiří Hanzlík (Košťál), 32. Duben (Skladaný), 52. Košťál (Skuhravý), rozhodující sam. nájezd Jiří Hanzlík -15. Ujčík (R. Hruška), 30. R. Hruška (Ovčačík), 50. Tomášek (Burger). Rozhodčí: Minář - Chytil, Bryška. Vyloučení: 2:8. Využití: 1:0. V oslabení: 0:1. Diváci: 3100. Třetiny: 1:1, 1:1, 1:1 - 0:0.

Zdeněk Venera (KV): „Vzhledem k tomu, že jsme doma třikrát za sebou prohrávali, jsou dva body vynikající.“ Mojmír Trličík (Vítkovice): „Získaný bod je práce vynikajícího brankáře Pruska.“

Znojmo - Liberec 2:4

Branky a nahrávky: 15. Bičánek (Padělek), 51. J. Svoboda - 20. Krstev (Plodek), 39. Pletka z trestného střílení, 58. Pabiška (Víšek), 59. Hunkes (Pabiška). Rozhodčí: Homola -Polonyi, Kreuzer. Vyloučení: 6:8. Využití: 2:0. Diváci: 3263. Třetiny: 1:1, 0:1, 1:2.

Pavel Hynek (Znojmo): „První gól jsme dostali ze středního pásma a druhý z trestného střílení.“ Dušan Gregor (Liberec): „Zápas byl hodně nervózní, oba týmy potřebují nutně bodovat. Nám pomohlo i štěstí.“

Třinec - Plzeň 5:2

Branky a nahrávky: 30. Tomík (P. Barinka), 34. P. Barinka (Peterek), 47. Malec (Peterek), 54. Korhoň (Štefanka), 57. Tomík (Sekeráš) - 13. Divíšek (Benák), 27. Matějovský (Šindel). Rozhodčí: Hodek - Lhotský, Svoboda. Vyloučení: 9:9, navíc Peterek, Výtisk oba 10 min. - Kracík 5 min. a do konce utkání, Vampola 10 min. Využití: 3:1. Diváci: 3373. Třetiny: 0:1, 2:1, 3:0.

Jiří Juřík (Třinec): „Musím mužstvu poděkovat za obětavost. Za stavu 0:2 ukázalo, že má velkou vnitřní sílu.“ František Černý (Plzeň): „Těžko hrát o dobrý výsledek, když třikrát dostaneme branku ve třech hráčích na ledě.“

Další program - zítra 35. kolo: Zlín - Slavia, Vítkovice - Třinec, Sparta - Č. Budějovice, Litvínov - Liberec, Ústí - K. Vary, Kladno - Znojmo.

Událost kola

* Jubilant Reichel. Kapitán Litvínova otevřel skóre zápasu proti Slavii, a vstoupil tak svou 250. brankou do Klubu hokejových střelců, když vstřelil 205 ligových a 45 reprezentačních gólů.

Reichel navíc dovedl svůj tým k důležité výhře.

Hvězdy kola

1. Ondřej Veselý (ČB) -dvěma góly a přihrávkou přispěl k zisku jednoho bodu. 2. Tomáš Micka (Slavia) - ani jeho dvě branky Slavii nezachránily od porážky.

3. Tomáš Duba (Sparta) - po téměř dvou měsících se vrátil do branky a vychytal výhru.

14. HC Slovan Ústečtí Lvi 34 4 6 5 19 67:126 29

Pozn.: Za názvem klubu je počet odehraných zápasů, výhry, výhry v prodloužení, prohry v prodloužení, prohry, skóre a získané body.