Úterý 17. května 2022, svátek má Aneta
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Klánovické zastupitele hlídali strážníci

Česko

PRAHA Poprvé v historii klánovické radnice dohlížela na zasedání tamních zastupitelů městská policie. Natolik se vyostřil spor mezi místními obyvateli a částí politické reprezentace o to, zda v Klánovickém lese, největší souvislé lesní ploše Prahy, vznikne golfové hřiště. Jeden z místostarostů proto v pondělí požádal strážníky, aby hlídkovali během zasedání.

„Napětí se v posledních dnech opravdu vyostřilo, atmosféra je napjatá. Dokonce se po vsi povídá, že všude chodím s bodyguardem. Já jsem ovšem nikdy žádného neviděl,“ prohlásil klánovický starosta Jaroslav Losert.

Zhruba třítisícová městská část Klánovice, kde si řada obyvatel vykácení části lesa kvůli golfu nepřeje, žije „jamkami“ již několik let. V poslední době se však situace vyostřila v souvislosti s přípravou místního referenda.

To má zjistit, zda jsou Klánovice jednotné v odporu proti plánovanému golfovému hřišti. To chce na šestnácti hektarech postavit soukromý investor na pozemcích Lesů ČR.

Před týdnem byla žádost o vypsání místního referenda podána. To zaktivizovalo odpůrce i příznivce golfového hřiště, kteří se soustřeďují kolem občanských sdružení Za Klánovický les a Pro Golf 2005.

Na pondělním zasedání neprošel návrh zastupitele za ODS Jiřího Turka, aby městská část schválila návrh na změnu územního plánu, který by vymezil plochy pro stavbu golfového hřiště. „Marně jsem doufal v nějaký kompromisní výsledek,“ reagoval Losert. Radují se pražští zelení. „Jsme s výsledkem spokojení a doufáme, že další pokusy o obejití referenda a oklamání občanů Klánovic se již nebudou opakovat,“ sdělila Zorka Starčevičová ze Strany zelených.

Autor:

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Češi řeší, čím topit. Proč bychom se neměli zbavovat plynového kotle?

Premium Plynu pro domácnosti by mělo být dosti při přerušení dodávek z Ruska. Nedostatkový plyn sice zdražuje, ale rychlý...

I vysokoškolák může být blbý, říká obávaný lovec z Novy Doktor Vševěd

Premium Na úspěchu televizní soutěže Na lovu má Jiří Martínek velký podíl. Diváci žasnou nad jeho znalostmi. On žasne taky –...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!