Středa 8. května 2024, Den vítězství

Kluci se nemají za co stydět

Hokejové MS v Kanadě - Tomáš Kaberle svůj první šampionát v roli kapitána zvládl

QUÉBEC Ještě z něj stékal pot, když zklamaně hodnotil prohru v prodloužení čtvrtfinále se Švédy. Kapitán Tomáš Kaberle (30) vedl tým, který si o medaile na mistrovství světa nezahraje.

* Český mančaft byl hodně silný. Proč to nevyšlo?

Kluci se nemají za co stydět, dali jsme do toho všechno, ve všech sedmi zápasech. Byly tam chvíle, kdy jsme nehráli, jak jsme chtěli, ale to má každé mužstvo. Ale je to všechno ještě čerstvé a člověk by byl nejradši někde sám.

* Jsou to jen kdyby. Ale stačilo třeba porazit Bělorusko v normální hrací době a ve čtvrtfinále byste hráli se Švýcary.

To je úplně jedno. Když chce mužstvo uspět, tak musí porazit každého.

* České reprezentaci jste poprvé šéfoval coby kapitán. Obohatilo vás to nějak?

Každý takový turnaj je zkušenost. Přínosný je hlavně pro mladé hráče, aby se naučili, jak to chodí, aby byli silnější a cílevědomější. Nakonec šampionát prospěl každému, ať má odehraný jeden nebo padesát zápasů.

* Cítíte velké zklamání?

Je to těžké. Prohráli jsme zápas, který jsme měli vyhrát.

* Před vyrovnávací švédskou brankou na 2:2 došlo ke kolizi švédského útočníka s brankářem Hniličkou. Nesnažili jste se to reklamovat?

Bohužel, rozhodčí se nechtěl podívat na video, prý to bylo mimo brankoviště. Pak hráli Švédové v šesti, ale nepískli to, báli se. Ten konec sudí trošku nezvládli, ale měli jsme to ubránit. Přijeli jsme vyhrát zlatou medaili, ne prohrát čtvrtfinále.

* Mrzí vás porážka o to víc, že rozhodující branka byla vlastní?

To je jedno. V takovém zápase padají podobné góly. V prodloužení jsme ubránili oslabení a pak jsme prostě dostali takovýhle gól.

* Před rozhodující brankou Hnilička jen vyrazil před sebe nepříliš silnou ránu. Navíc to byl jeho poslední zápas za národní tým. Co jste mu po něm říkali?

Předvedl výborný výkon. Všichni do toho dali všechno. Když jde zápas do prodloužení, tak to tam může spadnout na obou stranách. Možná že to bylo oslabením. Nechali jsme v něm hodně sil. Každopádně se o tom těžko mluví, když jsme prohráli.