Kromě bolesti zmapoval výzkum také životní styl studentů. K tomu sloužily otázky typu: Snídáte před odchodem do školy? Kolik piva, vína a koktejlů běžně vypijete? Kouříte? Kolik kávy běžně pijete?
Počítačové zpracování odpovědí ukázalo, že 83,1 procenta studentů trpělo v posledních šesti měsících bolením hlavy, více než 10 procent trpělo migrénou a téměř polovina měla bolesti TTH (zkratka anglického výrazu tension-type headaches) a téměř pětina měla migrénu i TTH.
Pokud jde o stravu, tak 28,4 procenta studentů nesnídá, 16,5 procent nesvačí a necelá čtvrtina má v poledne teplé jídlo.
Pravidelně, nejméně jednou týdne, si 38,5 procent teenagerů dá pivo, necelých 19 procent víno a více než čtvrtina si objedná alkoholický koktejl. Kuřáctví už dnes není mezi mladými tak populární. Bez cigarety se jich obejde 73,3 procenta. Kávu dosud nikdy nepilo 43,4 procenta dotázaných.
Výzkumníci zjišťovali vztahy mezi naměřenými daty. V tomto případě vyšlo, že alkoholické nápoje, káva a kouření stejně jako malá fyzická aktivita souvisejí s bolestmi hlavy velmi často. Jakýkoliv druh aktivity ji odhání a působí jako nějaký lék. Jistým překvapením je vztah k nebolení hlavy.
Tady se zdá, že z mírné konzumace drog mají mladí prospěch. Nejde to moc dohromady s našimi dosavadními představami, nicméně statisticky vzato nejen alkohol, ale dokonce i kofein trpícím migrénou prospíval. Nepravidelná strava, stejně jako nedostatek tekutin, se na bolestech neprojevily.
Výsledky výzkumu uveřejněné v časopise Headache a financovaný Headache Society ukázaly, že přemíra alkoholu, nikotinu a kofeinu vyvolává problémy.
Zatímco pijáci a kuřáci trpí jak migrénou, tak tenzními bolestmi, vyznavači kofeinu si více užijí „jen“ migrény.