Pondělí 6. května 2024, svátek má Radoslav

Koller se trefil, Baroše vystřídali

FOTBAL V ZAHRANIČÍ

LONDÝN Tým Tottenhamu v generálce na čtvrteční zápas Poháru UEFA se Slavií v Praze porazil poslední tým anglické ligy Derby 3:0. O branky se postarali Robie Keane a z penalty Dimitar Berbatov, jeden zásah přidal obránce Kaboul. Ten ve 14. minutě nahradil stopera Dawsona, který si natrhl sval a je mimo hru. Český brankář vítězů Radek Černý si připsal třetí čisté konto v sezoně. Sestava týmu: Černý - Hutton, Dawson (14. Kaboul), Huddlestone, Chimbonda - Lennon, Jenas, Malbranque, Boateng (46. O'Hara) - Keane, Bent (58. Berbatov).

Milan Baroš se dočkal první výhry v Portsmouthu, který zvítězil v Boltonu 1:0 gólem Diarry deset minut před koncem. Baroše však už o půli nahradil Nigerijec Kanu. Naopak celé utkání v záloze Readingu odehrál na půdě Evertonu Marek Matějovský, ale mnoho důvodů k radosti neměl. Jeho tým prohrál v lize již posedmé v řadě (0:1) a propadl se na sestupovou 18. příčku.

NORIMBERK Jan Koller zaznamenal svůj první soutěžní gól v dresu Norimberka, nakonec ale spíše smutnil. V duelu s rovněž ohroženým Rostockem sice v 19. minutě poslal svůj tým hlavičkou do vedení (byl to jeho 60. gól v bundeslize, předchozí zásahy nasbíral v dresu Dortmundu), ale za pár minut Rahn přehodil českého brankáře Jaromíra Blažka a zařídil remízu 1:1. Norimberk tak zůstal na sestupovém 16. místě. Za domácí hrál celé utkání také Tomáš Galásek.

„S těmito soupeři musíme bodovat naplno, jinak to budeme mít těžší a těžší,“ litoval Koller.

ŘÍM První zápas od říjnové operace poškozeného menisku odehrál Marek Jankulovski. Obránce AC Milán zvládl celé utkání proti Sieně, na jehož konci se mohl radovat z výhry 1:0, o niž se postaral brankou v 62. minutě Paloschi. V dresu poražených hrál do 73. minuty záložník Lukáš Jarolím. O dvě minuty déle hrál stoper David Rozehnal z Lazia Řím, tým ale prohrál v Empoli 0:1, zato Juventus s Nedvědem v sestavě zvítězil 2:1 v Udine.