Úterý 23. července 2024, svátek má Libor
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Koncerty slavných Dvořákových děl

Česko

HUDBA

PRAHA Festival Dvořákova Praha vstoupil do závěrečného týdne. Na dnešek přijal pozvání Stuttgarter Kammerorchester s šéfdirigentem Michaelem Hofstetterem. České interpretační umění zastoupí cembalistka Monika Knoblochová v Koncertě pro cembalo a malý orchestr Bohuslava Martinů. Zítra ve vyprodané Dvořákově síni Rudolfina vystoupí Slovenská filharmonie s dirigentem Petrem Altrichterem a klavíristou Ollim Mustonenem. Zazní Dvořákova Symfonie č. 9 a Beethovenův Koncert č. 3 c moll pro klavír a orchestr.

Ve čtvrtek 3. září uvede slovenský barytonista Aleš Jenis Biblické písně Antonína Dvořáka. Dirigent Jiří Bělohlávek povede Pražskou komorní filharmonii. Klavírista Petr Jiříkovský pak provede Dvojkoncert pro dva smyčcové orchestry, klavír a tympány Bohuslava Martinů.

V pátek 4. září se za dirigentský pult postaví Ion Marin, který povede Philharmonia Orchestra London, sólistkou večera bude houslistka Arabella Steinbacher s Dvořákovým Koncertem pro housle a orchestr a moll op. 53. Dirigent Ion Marin minulý rok festival zahajoval, letos se ujal koncertu závěrečného.

Autor: