Středa 7. prosince 2022, svátek má Ambrož, Benjamin
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Končí další lékařské pohotovosti

Česko

BRNO Počet měst s lékařskou pohotovostí se opět snížil. Radnice v Tišnově a ve Veselí nad Moravou neakceptovaly podmínky krajského úřadu, který žádal dotaci, a tak o službu přišly. Další města podle České televize udrží službu jen s tím, že na ni přispějí.

Pohotovost tak bude fungovat v rozdílných časech v celkem deseti městech. Původně představitelé kraje předpokládali, že v každém okrese zůstane jen jedna, přičemž Brno-venkov bude mít společnou s Brnem. Města však doplácejí až statisíce. Také zástupci Tišnova chtějí dohodu uzavřít, z některých částí Tišnovska je to do Brna již příliš daleko a tamní pohotovost využilo kolem tří tisíc pacientů ročně.

Doba, kdy pohotovost funguje, se liší podle místa a podle rozsahu služeb. Například zubní pohotovost nepřetržitě funguje pouze v Úrazové nemocnici v Brně, tam je i nonstop služba pro dospělé.

Podle Ústavního soudu musí lékařské pohotovosti zajišťovat kraj. Například v Olomouckém šly úspory ještě hlouběji, od letoška tam nefunguje nonstop lékárna, omezené množství léků má pacient dostat v ordinaci. Na jihu Moravy funguje nepřetržitě s dotací lékárna na Kolišti v Brně.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Brno

Autor:

Soutěžíme o 10 balíčků prémiového mléka BEBA COMFORT 2
Soutěžíme o 10 balíčků prémiového mléka BEBA COMFORT 2

Zapojte se s námi do soutěže a vyhrajte jeden z 10 balíčků oblíbené prémiové kojenecké výživy BEBA COMFORT 2, na které si vaše děťátko pochutná. Co...