Pátek 10. května 2024, svátek má Blažena

Konečně. Slavia v Edenu slavila

Postup do osmifinále domácího poháru přes Ústí nebyl jednoznačnou záležitostí

PRAHA Poprvé od konce července zase fotbalisté Slavie doma zvítězili, a navíc zkompletovali šestnáctku účastníků osmifinále Ondrášovka Cupu. V dohrávaném utkání 3. pohárového kola v Edenu zdolali Ústí nad Labem 3:2, když dvě branky dal Kisel a jednu Koubský, za hosty skórovali Jindráček a Veverka. Slavia se v boji o čtvrtfinále dvakrát střetne v pražském derby s Viktorií Žižkov.

Slavia a Ústí se utkají dvakrát během šesti dnů, po včerejším duelu čeká oba soupeře ještě nedělní ligový souboj. Domácím chyběli reprezentanti Milan Černý a Čelůstka, ale do sestavy se po zranění vrátil Adam Hloušek, který byl kvůli zranění kolena přes sedm měsíců mimo hru.

Po přestávce padly tři góly Po úvodním tlaku Slavie udeřili hosté. V 16. minutě nechali domácí ve středu hřiště prostor Jindráčkovi, který z pětadvaceti metrů přesně trefil růžek Zlámalovy branky. Slavia rychle vyrovnala. Za čtyři minuty se po rohu míč odrazil k Trappovi, který tvrdě vypálil, a míč mířící vedle branky se odrazil od Koubského do sítě.

Další góly přišly po přestávce. V 50. minutě si Kisel naběhl na kolmici, gólman Buček se mu vrhl pod nohy a rozhodčí bez váhání ukázal na penaltu.

Sám faulovaný ji bezpečně proměnil. Zvýšit mohl volný Belaid, ale slabě vystřelil přímo na Bučka. Jasnou šanci zahodil v 63. minutě Vyhnal, jenž šel sám na branku, ale z deseti metrů přestřelil. Bezprostředně poté jej nahradil Hloušek.

Pojišťovací branku přidal Kisel. Janda odcentroval, na přední tyči Hora pustil míč za sebe na Kisela, ten si jej zpracoval a poslal přesně k pravé tyči. Konec zápasu zdramatizoval gólman Zlámal, který neudržel Volkovu střelu z dálky, a Veverka snížil.