Kornfeil opět bodoval. V USA dojel na 14. místě

INDIANAPOLIS Sedmnáctiletý motocyklista Jakub Kornfeil na aprilii obsadil v Grand Prix Indianapolis 14. místo v kubatuře do 125 ccm a získal další dva body do mistrovství světa. Po skvělém pátém místě z minulého závodu v Brně měl blízko ke druhému nejlepšímu výsledku kariéry, ze třináctého místa jej ale v samém závěru odsunul Francouz Johann Zarco. Z prvenství v nejslabší třídě se radoval stejně jako v Brně Španěl Nicolás Terol.

Závod Moto2 ovlivnil hromadný pád devíti jezdců hned v jedné z úvodních zatáček. Do karambolu se připletl i Pešek, ale na obnovený start se stihl se svou moriwaki dostavit. Zkrácený závod provázený častými pády absolvoval převážně na konci druhé desítky a na body na 20. místě nedosáhl. Již potřetí za sebou vyhrál Španěl Toni Elías s moriwaki před krajanem Julianem Simónem.

Druhý český jezdec Karel Abraham měl po brněnském otřesu mozku zdravotní potíže a lékaři mu už v sobotu nedoporučili start.

Královskou třídu MotoGP vyhrál další Španěl Dani Pedrosa. Jeho krajan Jorge Lorenzo i pojedenácté v sezoně skončil na stupních vítězů a stále MS vede.