Sobota 27. listopadu 2021, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Testy odhalily 804 nově nakažených, přibývá i hospitalizovaných. Reprodukční číslo je 1,3

Česko

  8:44
Testy na koronavirus v pondělí odhalily 804 nových případů. Reprodukční číslo se drží na hodnotě kolem 1,3. Sedmidenní incidence má k pondělku hodnotu 43 případů na sto tisíc obyvatel. Nad čtyřiceti se drží od začátku října. Vyplývá to z údajů ministerstva zdravotnictví.
ilustrační snímek

ilustrační snímek foto:  Michal Šula, MAFRA

Reprodukční číslo má k pondělí hodnotu 1,31. O několik málo setin oproti předchozímu dni kleslo. Stále se ale drží nad hranicí jedné. Pokud je číslo R nad tímto limitem, šíření epidemie zrychluje.

Takzvané incidenční číslo, které udává týdenní počet nově nakažených v přepočtu na 100 tisíc obyvatel, vystoupalo nad hranici čtyřiceti případů (43). Kolem tohoto čísla se pohybuje poslední čtyři dny.

Zdravotníci v Česku v pondělí podali podle předběžných údajů 8 284 dávek očkování proti covidu. Od začátku vakcinace loni v prosinci lidé dostali víc než 11,8 milionu dávek. Mezi nimi vede přípravek od firem Pfizer/BioNTech.

S covidem bylo v nemocnicích v pondělí 255 lidí. O týden dříve vyžadovalo nemocniční péči 227 pacientů. Ve vážném stavu je nyní 39 hospitalizovaných.

10. září 2021

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Mohlo by vás zajímat