Pátek 19. července 2024, svátek má Čeněk
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Košer Topolánek

Česko

O bílém králíkovi, našem novém magazínu a blábolech Mirka Topolánka

Milí čtenáři, Stephen King kdysi poskytl důkaz o tom, že existuje telepatie. „Představte si bílého králíka,“ napsal tehdy ve své knize o psaní. „Máte ten obraz v hlavě? Tak a teď si na jeho hřbetě představte číslici osm. Krásnou, dokonalou osmičku, která je vyvedená kontrastní modrou inkoustovou barvou. Máte ji? Tak tento obraz jsem napsal na své chalupě a poslal ho prostřednictvím písmenek do vaší hlavy,“ říká King.

Tento text píšu v úterý v poledne a po vzoru Kinga ho telepaticky posílám. Zřejmě se k vám dostane až v pátek dopoledne. Jeho znění je následující. Představte si magazín Pátek, tak jak ho znáte celou dobu. Máte? Tak a teď si představte úplně nový magazín Pátek. Tvrdší obálku, hezčí fotografie, více článků a reportáží, ale také nové rubriky, nový design celého časopisu, vylepšený televizní program a samozřejmě klasickou křížovku.

V prvním čísle v novém kabátě jsme pro vás připravili trochu odlišný mix textů než obvykle. Rozhovor s „neokoukanou blondýnkou českého filmu“ Janou Plodkovou, exkurzi do chalupářské avantgardy či případ, jak jednoduše lze „ujet“ na virtuální fotbalové hře.

A přestože se sem nehodí nic o Mirku Topolánkovi, aspoň krátké uštěknutí. Všichni jsme zaregistrovali slova, jež unikla během jeho focení do časopisu pro homosexuály. Moudra o křesťanství, Židech a křivém charakteru premiéra Fischera. Nejde tak ani o obsah jeho blábolení jako spíše o to, že ačkoliv je Topolánek člověk, který si je vědom svého chorobného buranství, stejně si nemůže pomoci a hloupým žvaněním zkazí své straně celou kampaň. Pokud jeho strana doteď neměla silné téma, teď ho má. Gratulujeme.

Autor: