Středa 8. května 2024, Den vítězství

Kotalík otvíral i uzavíral kanonádu

NEW YORK Obránce Roman Hamrlík přispěl svým pátým gólem v sezoně k vítězství hokejistů Montrealu nad New Yorkem Islanders 3:0 v sobotním utkání NHL. Hamrlík v 28. minutě dorážkou v přesilové hře otevřel skóre zápasu a připsal si tak vítězný gól, na druhou branku přihrál útočník Tomáš Plekanec.

Hrdinou večera se stal slovenský brankář Jaroslav Halák, který zlikvidoval všech 30 střel a při své premiéře před domácím publikem v letošní sezoně vychytal čisté konto. „Moc jsem se na ten zápas těšil, protože to bylo téměř po roce, co jsem znovu chytal v naší hale. Byl to skvělý zápas a fanoušci byli úžasní,“ rozplýval se Halák.

Podruhé za sebou se trefil Aleš Kotalík z Buffala, které v důležité bitvě zvítězilo 6:2 v Torontu. Zatímco při páteční výhře 7:1 nad Carolinou český útočník uzavřel gólový účet zápasu, tentokrát byl v osmé minutě autorem úvodního gólu utkání. Sabres znovu stáhli ztrátu v tabulce Východní konference na osmou Philadelphii, která prohrála 2:3 po prodloužení v Bostonu a před Buffalem už má pouze jednobodový náskok.

Hašek doléčil bolavá záda, ale ještě nechytal Podruhé za sebou vyšli naprázdno newyorští Rangers, kteří předtím bodovali v třinácti zápasech v řadě. Po páteční prohře 2:3 na ledě Floridy tentokrát nedali ani gól v Tampě, prohráli 0:3 a jejich náskok před devátým Buffalem se ztenčil na čtyři body. Jaromír Jágr, který v posledních osmi zápasech vstřelil jediný gól, promarnil v první a v druhé třetině čtyři nadějné šance. „Soupeř nemá co ztratit. Bruslili nahoru dolů a vypracovali si víc šancí než my,“ poznamenal český kapitán Rangers. Bitva o play off vrcholí také v Západní konferenci. Cenné dva body získal devátý Nashville, který zvítězil 3:1 v Detroitu. V brance Red Wings chyběl Dominik Hašek, který si prý sice už doléčil bolavá záda, trenér Mike Babcock se ho ale rozhodl šetřit a neposadil ho ani na střídačku jako náhradníka. „Cítím se dobře. Byl jsem na ledě 45 minut a oproti předchozím dvěma dnům je to velký pokrok,“ řekl po pátečním tréninku Hašek. „Můžu dělat úplně všechno, a to mě moc těší,“ dodal gólman, kterého v duelu s Nashvillem zastoupil Chris Osgood. Čtyřmi body (2+2) se blýskl pittsburský útočník Petr Sýkora v zápase proti Philadelphii, který Tučňáci vyhráli 7:1

PÁTEK: Washington–Atlanta 4:1 (15. a23. Laich, 35. Cooke, 42. Ovečkin - 12. Vjačeslav Kozlov). Columbus–Chicago 3:6 (27. Modin (VÝBORNÝ), 27. Fritsche, 48. Nash - 2. Barker, 12. Keith (LANG), 14. Bolland, 33. Kane, 51. Byfuglien, 57. Ladd). San Jose – St. Louis 4:1 (2. M. MICHÁLEK, 11. Roenick, 13. Campbell (M. MICHÁLEK), 14. Marleau z trest. střílení - 21. Backes). Florida – New York Rangers 3:2 (13. OLESZ, 32. Cullimore, 48. O. Jokinen/VOKOUN kryl 32 střel, úspěšnost měl 94,1% - 16. Girardi, 21. Gomez). Buffalo–Carolina 7:1 (11. a 36. Roy, 5. Paille, 6. Mair, 14. Gaustad, 23. Kaleta, 57. KOTALÍK - 52. Walker).

SOBOTA: Boston–Philadelphia 3:2 v prodl. (13. Kobasew, 60. Ference, 63. Ward - 30. M. Richards, 33. Briere (PROSPAL). Detroit– Nashville 1:3 (18. Kronvall - 11. Hamhuis, 27. Peverley, 60. Smithson). Colorado – New Jersey 2:4 (28. P. Stastny, 53. Liles - 15. Zubrus, 30. Pandolfo, 48. Langenbrunner, 52. Madden). Toronto–Buffalo 2:6 (14. White, 48. TLUSTÝ - 8. KOTALÍK, 15. Hecht, 18. Stafford, 52. Pominville, 55. Paille, 58. Tallinder). Anaheim – St. Louis 5:2 (45. a 52. R. Niedermayer, 20. Schneider, 36. Selänne, 59. Getzlaf - 22. Mayers, 41. Woywitka (R. POLÁK). Tampa Bay – New York Rangers 3:0 (40. Picard, 47. St. Louis, 60. Ouellet). Minnesota - Los Angeles 2:0 (35. Rolston, 56. Gáborík). Dallas–Vancouver 3:4 (20. Lundqvist, 28. Modano, 34. B. Richards - 3. Pettinger, 10. Kesler, 12. Näslund, 44. Morrison). Phoenix–Edmonton 2:5 (25. Doan (HANZAL), 59. Tjarnqvist - 7. HEMSKÝ, 28. Pitkänen, 36. Brodziak, 49. Reasoner, 60. Pisani). Montreal – New York Islanders 3:0 (28. HAMRLÍK, 46. Kovaljov (PLEKANEC), 58. Latendresse).

NEDĚLE: Pittsburgh–Philadelphia 7:1 (5. a 35. Malkin (na obě SÝKORA), 9. a 49. SÝKORA, 25. Kennedy, 36. Marián Hossa, 56. Gill - 33. Knubl.

***

Hráč týdne podle LN

Pavel KUBINA (Toronto) Tvrdý třicetiletý obránce celku Toronto Maple Leafs v minulém týdnu náležitě otrávil hokejisty týmu Philadelphia Flyers. Výraznou měrou se totiž podílel na dvou výhrách svého týmu. Ve středečním zápase vstřelil soupeřům dvě ukázkové branky, a protože s jídlem roste chuť, o den později po nahrávce Tomáše Kaberleho přidal stejnému týmu ještě jednu. Po excelentním výkonu byl Kubina vyhlášen první hvězdou utkání.