Pondělí 29. dubna 2024, svátek má Robert

Kotalík rozhodl o výhře Buffala v prodloužení

NEW YORK Český útočník Aleš Kotalík rozhodl necelé čtyři sekundy před koncem prodloužení o vítězství hokejistů Buffala nad Torontem 5:4. Díky své trefě při vyloučení protihráče Pavla Kubiny získal ocenění pro první hvězdu pondělního utkání NHL.

K vítězství v prodloužení pomohl soupeři obránce Toronta Bryan McCabe. Brankář Andrew Raycroft totiž Kotalíkovu střelu z levého kruhu vyrazil ke kanadskému bekovi, který si ve snaze rychle odpálit puk do bezpečí dal vlastní gól. „Snažil jsem se čistit prostor před branku. Určitě jsem puk nechtěl poslat do branky,“ řekl po zápase McCabe.

Toronto podruhé za sebou ztratilo dvougólové vedení a v posledních čtyřech zápasech obdrželo 19 branek. „Schází nám sebevědomí při hře vzadu. Čekáme, co se bude dít, a to je smrt. Obzvlášť proti takovým týmům, jako je Buffalo,“ uvedl trenér Paul Maurice.

Utkání nedohrál český zadák Buffala Jaroslav Špaček, který odstoupil v z utkání po střetu u hrazení s Nikem Antropovem.

Buffalo - Toronto 5:4 v prodl. (49. Mair, 49. Pominville, 54. Vaněk, 57. Hecht, 65. KOTALÍK - 31. a 34. Kilger, 16. Gamache, 26. Antropov). Anaheim - Detroit 6:3 (2. Huskins, 10. Kunitz, 26. McDonald, 50. Pahlsson, 56. Perry, 60. O´Donnel - 7. Draper (HAŠEK), 32. Zetterberg, 34. Rafalski). DOMINIK HAŠEK odchytal 58 minut, obdržel 5 branek z 28 střel, úspěšnost zásahů 82,14%. Vancouver - San Jose 2:4 (24. Pyatt, 54. H. Sedin -35. Bernier, 43. Pavelski, 44. Thornton, 46. Cheechoo).