Čtvrtek 25. července 2024, svátek má Jakub
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Koudelka dolétl na šesté místo

Česko

WILLINGEN Skokan na lyžích Roman Koudelka skončil necelé dva týdny před startem mistrovství světa v Liberci šestý v závodu Světového poháru v německém Willingenu a zaznamenal tak svůj druhý nejlepší výsledek v sezoně.

Páté vítězství za sebou a jubilejní dvacáté v kariéře si připsal Rakušan Gregor Schlierenzauer a zvýšil své vedení v průběžném pořadí seriálu. Bodoval také Janda Devatenáctiletý Koudelka byl po prvním kole za skok 134 metrů devátý. Druhý pokus však protáhl ještě o pět metrů dál a polepšil si o tři příčky. Lepší umístění v tomto ročníku Světového poháru zaznamenal lomnický skokan jen před měsícem v Zakopaném, kde byl čtvrtý.

Na body ve Willingenu dosáhl také Jakub Janda, jenž prošel do Roman Koudelka Foto LN František Vlček druhého kola jako poslední, třicátý, ale nakonec se posunul o deset míst výš. Další čeští reprezentanti nebodovali – Ondřej Vaculík skončil třiačtyřicátý a Martin Cikl na 43. místě.

Mistr světa v letech Schlierenzauer si vytvořil důležitý náskok v prvním kole, které suverénně vyhrál pokusem 144 metrů. Jeho největší konkurent v boji o křišťálový glóbus Simon Ammann ze Švýcarska mu sice ve finálovém kole poslal kvalitní vizitku v podobě 145,5 metru, protože však první kolo na své poměry pokazil a byl těsně před Koudelkou, mladého Rakušana nesesadil.

Schlierenzauer skočil 135 metrů a udržel vedení o dva body, třetí skončil Japonec Noriaki Kasai.

Včerejší závod byl druhým v rámci takzvaného týmového turné, jež bude pokračovat ve středu závodem v Klingenthalu a vyvrcholí příští víkend v Oberstdorfu. Do jeho hodnocení se budou započítávat výsledky družstev a body nejlepších dvou skokanů dané země z individuálních závodů.

Vítězná reprezentace získá prémii 100 000 eur.

Autor:

Už nikdy nevyhazujte zeleninu z lednice: Přečtěte si, jak prodloužit trvanlivost.
Už nikdy nevyhazujte zeleninu z lednice: Přečtěte si, jak prodloužit trvanlivost.

Potravinové dózy jsou nepostradatelnou součástí každé domácnosti. Jak ale zajistit, aby v nich potraviny zůstaly dlouho čerstvé? Na to jsme se...