ÚSTÍ NAD LABEM Ústecký kraj podal k Ústavnímu soudu kompetenční žalobu a žádá přerušení správního řízení, které s krajem vede ministerstvo vnitra kvůli proplácení zdravotnických poplatků. Ministerstvo považuje postup kraje při proplácení poplatků pacientům za nezákonný. Podobný postup jako Ústecký kraj plánuje také Liberecký. Soud by měl podle Asociace krajů definitivně rozhodnout, zda je systém poskytování peněz na úhradu regulačních poplatků činností, kterou kraje zasahují do výlučné kompetence státu regulovat oblast veřejného zdravotního pojištění. Právě tím zdůvodnilo ministerstvo vnitra zahájení správního řízení. Zastupitelé Ústeckého kraje odmítli změnit systém hrazení zdravotnických poplatků. Vedení kraje se domnívá, že má právo rozhodovat o svém majetku a penězích.
Kraje poženou vnitro před Ústavní soud
17. února 2010


















