Neděle 14. července 2024, svátek má Karolína
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Krajské knihy poradí, jak si zvýšit adrenalin

Česko

OSTRAVA Publikace věnované slavným rodákům, adrenalinovým atrakcím v kraji či běžeckým tratím Jeseníků a Beskyd plánuje v příštím roce vydat Moravskoslezský kraj. Podle mluvčí krajského úřadu Petry Špornové už na tento účel vyhradili přibližně pět milionů korun.

Na přelomu února a března vyjde publikace Kraj plný adrenalinu, která bude zaměřena na milovníky adrenalinových sportů a nebudou v ní chybět tipy na dobrodružné trávení volného času. Zhruba o měsíc později pak bude připravena brožura Po stopách rodáků, která se zaměří na popis a zmapování života pěti rodáků regionu, kteří kraj proslavili za hranicemi. Půjde o Františka Palackého, Leoše Janáčka, Jana Amose Komenského, Sigmunda Freuda a Johanna Gregora Mendela.

V publikačním plánu má kraj i letní a zimní mapu Moravskoslezského kraje. Letní mapa představí například turistické trasy, známé památky nebo cyklotrasy, zimní mapa především lyžařské areály Jeseníků a Beskyd. Chybět nebude ani mapa kulturních a architektonických zajímavostí regionu. Tyto krajské publikace budou zdarma k dostání v informačních centrech či muzeích.

Od března by se na krajských internetových stránkách www.kr-moravskoslezsky.cz měly objevit virtuální prohlídky zajímavých míst. Připraveno bude 30 prohlídek, které přiblíží například hrad Hukvaldy, zámek v Hradci nad Moravicí či ostravské Hornické muzeum.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Autor: