Neděle 24. října 2021, svátek má Nina
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

KRÁTCE

Česko

* BMW svolává auta do servisu

Německá automobilka BMW svolává ve Spojených státech zhruba 150 000 luxusních vozů k opravě vadných palivových čerpadel, jež mohou během jízdy způsobit ztrátu výkonu motoru. Podle BMW nebyly v souvislosti s vadnými čerpadly hlášeny žádné nehody nebo zranění. Firma již začátkem měsíce oznámila, že svolá po celém světě k opravě zhruba 350 000 luxusních vozů kvůli problému s brzdovým systémem.

* TV Prima zruší redakci sportu

Televize Prima ruší od ledna 2011 samostatnou redakci sportu, čtyři její redaktoři budou propuštěni. Nejdůležitější sportovní události bude divákům zprostředkovávat v rámci Zpráv TV Prima. Další změnou, kterou Prima chystá, bude zavedení hodinového informačního bloku do vysílání i o víkendu. Od nového roku se budou v sobotu a v neděli vedle zpráv vysílat Krimi zprávy a společenský magazín VIP zprávy. V zářijové sledovanosti Prima předstihla veřejnoprávní ČT1 a podíl její sledovanosti se zvýšil 18,61 procenta.

* Elektromobil urazil přes 600 kilometrů

Přestavěný vůz Audi A2 dokázal jako první elektromobil vhodný pro běžný provoz urazit bez dobíjení vzdálenost přes 600 kilometrů. Projekt je výsledkem spolupráce německých firem DBM Energy a lekker Energie. Elektromobil urazil na cestě z Mnichova do Berlína 605 kilometrů. Německá kancléřka Angela Merkelová začátkem května společně s vedoucími představiteli německých automobilek a energetických podniků spustila plán, díky kterému by měl do roku 2020 po německých silnicích jezdit milion elektromobilů.

* Životní pojištění hitem letošního roku

Tuzemské pojišťovny vybraly za tři čtvrtletí letošního roku na pojistném 111,5 miliardy korun, což je v meziročním srovnání nárůst o 7,3 procenta. Životní pojištění stouplo o 19 procent, naopak neživotní kleslo o 0,6 procenta. Průběžné výsledky potvrzují podle výkonného ředitele České asociace pojišťoven Tomáše Síkory předchozí trendy. Nadále výrazně roste prodej životního pojištění a mírně klesá předepsané pojistné u neživotního pojištění s výrazným poklesem v pojištění motorových vozidel. U něj objem předepsaného pojištění klesl meziročně o více než šest procent. Proti stejnému období loňského roku přitom stoupl počet smluv v pojištění vozidel o téměř dvě procenta.

* Staropramen zdraží sudové pivo

Pivovary Staropramen zdraží od listopadu sudové pivo v průměru o 4,5 procenta. Ceny lahvových a plechovkových piv zůstanou na nynější úrovni. Firmu ke zdražení vedou rostoucí náklady. Staropramen zdražoval naposledy v lednu kvůli zvýšení daní v rámci vládního balíčku úsporných opatření. Velkoobchodní cena půllitru sudového výčepního piva Staropramen Světlý by měla od listopadu vzrůst o 60 haléřů včetně daně z přidané hodnoty.

* CK Fischer a Snail Travel míří k soudu

Řešení sporu mezi cestovními kancelářemi Fischer a Snail Travel zřejmě přinese až soud. Pohledy obou firem se zásadně liší - zatímco CK Fischer mluví o dluhu, Snail Travel pouze o sporném palivovém příplatku. Problém byl zveřejněn v pondělí, poté co 17 klientů Snail Travel mělo potíže s odletem na ostrov Madeira. Zástupci Snail Travel tvrdí, že Fischer po nich chtěl zpětně proplatit palivové příplatky. Fischer oponuje tím, že mu Snail dluží za 220 letenek přes 700 tisíc korun.

* Na rychlodráhu nejsou peníze

Stavba rychlodráhy mezi Kladnem a Prahou v roce 2011 nezačne. Ministerstvo dopravy nemá na výstavbu dráhy, která má podle původních předpokladů stát 45 miliard korun, dostatek peněz. „Zatím se vůbec neobjevuje v krátkodobém ani střednědobém plánu,“ uvedl mluvčí ministerstva dopravy Karel Hanzelka. Středočeští politici přišli s návrhem, aby se dráha začala stavět od Kladna, má to být levnější.

O autorovi| Zdroj: ČTK

Syndrom Petra Pana. Proč někteří muži nikdy nedospějí a žijí jako paraziti

Premium V každém chlapovi zůstává kousek kluka, ale musí to být právě jen ten kousek. Pokud muž nechce vyrůst a převzít...

Čína má Evropu v hrsti, za pár týdnů dojde hořčík. Auto bez něj nevyrobíte

Premium Vše nasvědčuje, že současná čipová krize v automobilovém průmyslu je jen zahřívacím kolem před tím, co se na Evropu...

Váš syn bude žít jen pár týdnů. Zpověď matky zesnulého hokejisty Buchtely

Premium Přežít své dítě. Pro každého rodiče ta nejhorší představa. Teprve dvacetiletý hokejista Ondřej Buchtela zemřel loni v...

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!