Sobota 13. července 2024, svátek má Markéta
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Krejčíř imunitu za svědectví o vraždě nedostane

Česko

  15:44
PRETORIA - Jihoafrické ministerstvo spravedlnosti popřelo zprávu, že uprchlý podnikatel Radovan Krejčíř, který je v Česku stíhán za rozsáhlou majetkovou a násilnou trestnou činnost, bude smět zůstat v zemi výměnou za pomoc policii při vyšetřování nedávné vraždy majitele tamní sítě striptýzových klubů.

Radovan Krejčíř foto: ČTK

Velvyslanec České republiky v Jihoafrické republice Martin Pohl dnes řekl, že existenci dohody nemůže vyvrátit ani potvrdit, "byla by však velmi překvapivá".

"V této věci tu není žádná dohoda s ministerstvem spravedlnosti, úřadem státního zástupce nebo jihoafrickou policií," řekl dle jihoafrického serveru timeslive.co.za mluvčí ministerstva Tlali Tlali.

Tlali podle stejného serveru uvedl, že soud původně rozhodl o tom, že Krejčíř je "nevydatelný". Na základě toho se "stát rozhodl případ znovu prozkoumat a odvolat se".

Imunita za svědectví

Jihoafrický deník The Star ve čtvrtek uvedl, že Krejčířovi jihoafrické úřady zaručily beztrestnost ve vyšetřování pondělní vraždy Lollyho Jacksona a že bude smět zůstat v zemi. Krejčíř údajně souhlasil, že v kauze bude figurovat jako korunní svědek. Jeho spolupráci s policií dříve jihoafrickým médiím potvrdil jeho právní zástupce Ian Small-Smith. ČTĚTE VÍCE

Krejčíř žije v JAR od roku 2007, kde byl 21. dubna toho roku zatčen. Do země se dostal na falešný seychelský pas. Soud v Johannesburgu předloni 1. února podle dostupných informací nepravomocně rozhodl, že podnikatele nevydá k trestnímu stíhání do Česka. Krejčíř také požádal o politický azyl, ale záležitost s falešným pasem jeho udělení komplikuje.

Autoři: ,

Podle chirurga z modelace ženských zevních genitálií profitují i muži
Podle chirurga z modelace ženských zevních genitálií profitují i muži

Stále více žen vyhledává plastickou chirurgii genitálu. Podle renomovaného plastického chirurga Svatopluka Svobody se pro ni pacientky rozhodují...