Středa 6. července 2022, Den upálení mistra Jana Husa
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Kriminalisté zřejmě vydírali kapsáře

Česko

  14:27
Praha - Dvojice pražských kriminalistů je podezřelá z vydírání rumunských kapsářů. Údajně od nich nejméně v posledních třech letech vybírala za beztrestnost finanční částky. Oba policisté byli v těchto dnech obviněni ze zneužívání pravomoci veřejného činitele a z vydírání.

Kapsáři - ilustrační foto foto: Viktor ChladLidové noviny

V případě soudní dohry jim hrozí až tři roky vězení, řekl státní zástupce. Obvinění si podle něj vytypovali místa, kam kapesní zloději nejčastěji chodí krást - šlo o prostředky městské hromadné dopravy.

Podezřelí prý vyhrožovali kapsářům případným obviněním z trestného činu, pokud jim
nezaplatí požadované peníze. Případ vyšetřovala více než rok Inspekce ministra vnitra, která před týdnem předala státnímu zástupci návrh oba policisty ze Služby kriminální policie a vyšetřování (SKPV) obvinit. Starší z nich, devětatřicetiletý muž, navíc skončil ve vazbě kvůli možnému ovlivňování dosud nevyslechnutých svědků.

Jeho o rok mladší komplic je zatím vyšetřován na svobodě. "Nyní nás čekají výslechy desítek svědků," podotkl žalobce. Inspekce v těchto dnech uzavřela vyšetřování dalšího případu trestné činnosti policistů. Tentokrát jde o trojici uniformovaných členů pořádkové a dopravní služby, kteří prý neprávem vybírali od cizinců, především od řidičů kamionů, pokuty v eurech bez jakéhokoli potvrzení o zaplacení.

Také zde státní zástupce vyhověl návrhu inspekce a všechny tři policisty obvinil ze zneužívání pravomoci veřejného činitele, za což jim hrozí až tři roky vězení. Podezřelí jsou stíháni na svobodě. Nikdo z obviněných prý o tom, že je inspekce podezřívá, až do zadržení nic nevěděl.
Autoři: ,

Cesta do Chorvatska 2022: Jak projet rozkopané Slovinsko a tankovat v Maďarsku

Premium Dobrá zpráva pro dovolenkáře mířící autem na Jadran. Cesta byla letos hladká, na nejrychlejší trase přes Vídeň, Graz...

Zbraně, které zaskočily Putina: „Muskovo“ bombardování

Premium Už druhý den po nočním překročení hranic měli triumfálně projíždět centrem Kyjeva, po čtyřech měsících místo toho vězí...

Jet sto třicet, nebo zpomalit? Na dálnici můžete uspořit litry paliva

Premium Ceny paliv opět atakují rekordy. Také si všímáte, o kolik víc řidičů jezdí poslední měsíce „na spotřebu“? Vyzkoušeli...

Mohlo by vás zajímat