PRAHA Odpůrci způsobu oprav Karlova mostu chtějí, aby stát tuto památku vyvlastnil. Hlavní město Praha, které je majitelem mostu, ho podle nich nedokáže účinně chránit. Viceprezident Asociace sdružení pro ochranu a rozvoj kulturního dědictví Martin Kadrman tvrdí, že výměnou části kamenů v zábradlí se most ničí, údajně se ztratily i některé historicky cenné kamenné kvádry. Magistrát prohlášení ostře odmítl. „Absolutně nemám slov. Je to sprostá urážka všech Pražanů,“ řekl ředitel památkového odboru magistrátu Jan Kněžínek. Most podle něj patří obyvatelům Prahy. Zdůraznil, že jeho opravu platí hlavní město ze svých prostředků. Asociace včera také podala trestní oznámení kvůli údajnému chaosu v evidenci kamenů odebraných ze zábradlí mostu. Tvrdí, že v protokolech o fyzické likvidaci nevratně poničených kamenů chybí čísla některých kvádrů, které byly určeny ke zničení.
Kritici oprav: Odeberte Praze Karlův most
17. února 2010
Úhel pohledu
Mimořádná schůze o Babišovi. Vadí jeho údajný střet zájmů, nebo to, že uspěl jako podnikatel?

Je vám přes čtyřicet? Soutěžíme o přírodní doplněk stravy MenoVit Balance
Období po čtyřicítce přináší řadu změn, které mohou ovlivnit fyzickou i psychickou pohodu. Dopřejte si proto přírodní podporu v čase, kdy ji vaše...


















