Pondělí 15. dubna 2024, svátek má Anastázie
130 let

Lidovky.cz

Květináče se změnily na bazény. Praha 5 prošetří, zda nejsou zničené

Česko

  12:45
PRAHA - UVNITŘ VIDEO Betonové květináče na pražském Smíchově získaly nečekané využití. Skupina recesistů velké kvádry proměnila v rámci happeningu Květináčová párty na bazény, v nichž se pak během parného dne osvěžovali.

Truhlíky na Smíchově se proměnily v bazény foto: Magdalena Havlová

"Plavci" si odpoledne u vody pečlivě připravili, vodu do truhlíků dopravili z blízké Vltavy pomocí čerpadla a hadice, vybaveni byli i zátkami proti vytékání vody. Chodníky na Hořejším nábřeží tak na chvíli proměnili v koupaliště.

ČTĚTE TAKÉ:

Radnice Prahy 5 se koupacího happeningu všimla a bude se jím zabývat rada městské části.  "Jde o to, jestli truhlíky (lidé) nepoškodili nebo neunikla voda," řekl serveru Lidovky.cz mluvčí Prahy 5 Luděk Sefzig. Postihu se nejspíše účastníci bát nemusí. "Nevnímáme to nijak negativně," ujišťuje Sefzig.

Inspirovat se nicméně Praha 5 nehodlá a dále chystá vysazování rostlin. "Účel těch květináčů není pěstovat kapry, ale snížit emise. Toho dosáhneme pomocí vysazení stromů," trvá mluvčí na původním účelu.´

Proti květináčům za 19 milionů se začátkem července zvedla vlna odporu. Podle obyvatel na chodnících překáží, vadí jim, že do veřejného prostoru přibyde masa betonu a stromy jim pak zacloní výhled. Nejproblematičtější oblastí je právě Hořejší nábřeží, kde happening proběhl.

Autor: