Tisíce demonstrantů požadujících okamžitý odchod jemenského prezidenta Alího Abdalláha Sáliha se po hlavních modlitbách vydaly na náměstí před univerzitou v Saná, kde se od 21. února konají protestní shromáždění.
Podle agentur začali kromě policejních příslušníků střílet ze střech okolních domů také provládní ozbrojenci v okamžiku, kdy demonstranti začali rozebírat jednu z barikád blokujících přístup na Univerzitní náměstí. Policie proti nim použila slzný plyn.
Sálih ale podal jinou verzi střetu. Podle něj byli mezi demonstranty ozbrojenci a ti do davu stříleli. Policie prý v době střelby na místě vůbec nebyla. Vyhlásil pak výjimečný stav. Jak dlouho bude trvat, zatím není jasné. Protesty se konaly také v Táizzu a Adenu. „Většina zraněných byla postřelena do hlavy, do krku a do břicha,“ řekl agentuře AFP nejmenovaný lékař.
Opozice už nevyjednává Agentury včerejšek hodnotí jako nejkrvavější z dosavadních protestů. Od ledna při nich zahynulo víc než osm desítek lidí. Opozice zásah označila za „masakr, který ale Sáliha u moci neudrží“. Její příslušníci vzali útokem domy, z nichž do davu pálili ostřelovači, a deset jich zajali.
Byli prý najati za mzdu a budou předáni soudu. „Chtějí nás zatáhnout do násilností a snížit tak význam revoluce. Chtějí zopakovat libyjský experiment, ale my se do boje vtáhnout nedáme, ať už bude cena jakákoli,“ řekl odpůrce vlády Džamál Anaam. Jakákoli dohoda s vládou prý ale po včerejších událostech nepřipadá v úvahu. Sálih dle dalšího z demonstrujících nemá jinou možnost, než se moci vzdát.