Kučera Jihočechům vychytal bod

MLADÁ BOLESLAV Brankář Pavel Kučera výraznou měrou pomohl fotbalistům Českých Budějovic k remíze 1:1 v ligové předehrávce v Mladé Boleslavi.

V průběhu utkání se blýskl mnoha výbornými zákroky a především v závěru několikrát zdeptal domácí střelce. „Od toho tam ale jsem, mým úkolem je tým v těžkých chvílích podržet. Někdy se to povede více a někdy méně. Dneska to bylo docela dobré,“ řekl Kučera.

Domácí poslal v 19. minutě do vedení Ivo Táborský, za Jihočechy srovnal krátce po pauze Petr Benát. „Ztratili jsme dva body. Myslím, že ten průběh utkání jasně hovořil v náš prospěch, soupeře jsme přehrávali a vytvářeli si ve druhé půli jasné šance,“ litoval kouč Mladé Boleslavi Karel Stanner.

V souboji dvou týmů, které v úvodním kole neinkasovaly, si Mladá Boleslav od začátku vytvářela poměrně znatelnou územní převahu. Do vedení šla po chybě budějovického Hudsona, jehož nepřesnou přihrávku vystihl Táborský a svůj stý zápas v první lize vyšperkoval krásným gólem z voleje přímo k pravé tyči.

Pětadvacetiletý útočník, který dříve oblékal i českobudějovický dres, si při svém jubileu připsal patnáctou branku v nejvyšší soutěži. Benát srovnal s pomocí tyče Domácí však jeho gól jako by ukolébal a pak se nestačili divit. V 52. minutě poslal do úniku exboleslavský Pecka spoluhráče Benáta, který s pomocí tyče srovnal.

V závěru se Středočeši vrhli do útoku a Dynamo musel několikrát zachránit výborný Kučera. Blýskl se hlavně proti Sedláčkově pokusu z 82. minuty a Sylvestreho ráně.

Domácí tým tak nevyhrál ve vzájemném utkání obou soupeřů popáté za sebou. „Znovu jsme to doma nedotáhli do vítězného konce, což není nic nového. Branky rozhodují zápasy a my bohužel dali jen jednu,“ posteskl si Stanner.

Hostující kouč Jaroslav Šilhavý neskrýval, že je s remízou spokojený. „Jsem samozřejmě rád, že jsme tady získali bod. Bylo to ovšem s notnou dávkou štěstí,“ připustil českobudějovický kouč, který chválil hlavně gólmana Kučeru.

Ten svůj někdejší klub vůbec nešetřil a během zápasu mu zneškodnil nejméně tři gólové šance. Nejvíc se prý zapotil ve 35. minutě při ráně Australana Buluta. „Střílel mi to na stojnou nohu, to byl asi nejtěžší zákrok,“ podotkl Kučera.

Mladá Boleslav 1 České Budějovice 1

Branky: 19. Táborský - 52. Benát. Rozhodčí: K. Hrubeš - Pospíšil, Kovařík. ŽK: Johana (MB). Diváci: 3086. Poločas: 1:0. M. Boleslav: Miller - Kalina, Janíček, Johana, Brunclík - Mendy, Sylvestre, Opiela, Táborský (75. M. Sedláček) - Kulič (55. Chramosta), Bulut (68. Řezníček). Č. Budějovice: Kučera - Laštovka, Horejš, Jarabica, Žižka - Hudson (82. Ondrášek), Otepka, Černák, Benát (90. Riegel) - Pecka, T. Sedláček (70. Mezlík).

FOTBAL Program 2. kola první ligy Dnes – 18.00 Sparta Praha – 1. FC Slovácko, 18.15 Slovan Liberec – Viktoria Plzeň. Zítra – 17.00 Zbrojovka Brno – Ústí nad Labem, Sigma Olomouc – FK Jablonec, FK Teplice – 1. FK Příbram (vysílá Sport 2), 19.00 Baník Ostrava – Slavia Praha (vysílá ČT4). Pondělí 26. července – 18.00 Hradec Králové – Bohemians 1905 (vysílá ČT2).