Úterý 25. ledna 2022, svátek má Miloš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

KULOÁRY

Česko

Herečky Aňa Geislerová a Tatiana Vilhelmová opět konají dobrý skutek a otevírají Vánoční bazar v Mokré čtvrti. Zájemci si na Vánočním bazaru mohou vybrat dárky pro své nejbližší, a přispět tím na dobrou věc dnes od 10.00 do 21.00 a zítra od 10.00 do 19.00. Akci završí v pondělí 17. prosince tradiční koncert v Lucerna Music Baru. Výtěžek bude věnován charitě; podpoří Nadaci Terezy Maxové, Klub nemocných cystickou fibrózou a občanské sdružení Anabell, pomáhající dívkám trpícím mentální anorexií a bulimií.

Bližší informace o vánočním bazaru získají zájemci na internetové adrese www.sergeart.

com.

Sympatie řady nových příznivců si prý z Argentiny odvezli členové kapely Monkey Business, kteří vystoupili před necelým týdnem v Buenos Aires na mezinárodním rockovém festivalu Personal Fest. „Myslím si, že se nám to zdařilo. Asi to bude znít jako velké chvástání, ale mám pocit, že jsme měli u lidí největší odezvu ze všech kapel, co jsem tam viděl,“ řekl po návratu do Prahy zpěvák Matěj Ruppert agentuře ČTK. Personal Fest patří k největším přehlídkám svého druhu na celém jihoamerickém kontinentu a navštěvují jej desetitisíce lidí. Kapela již dostala pozvání na další ročník přehlídky, tentokrát dokonce v roli jedné z hlavních hvězd. Nyní na Monkey Business 20. prosince čeká vánoční koncert ve Velkém sále pražské Lucerny.

Zpěvačka Madonna (na snímku s adoptivním synem Davidem) bude příští rok v březnu uvedena do rokenrolové síně slávy. Kromě ní se této pocty dostane čtyřem dalším zástupcům hudebního světa. Na pět stovek osobností hudebního průmyslu vybralo z devíti nominovaných kromě Madonny také amerického zpěváka Johna Mellencampa, kanadského písničkáře a kytaristu Leonarda Cohena, kapely The Dave Clark Five a The Ventures. „Ti, kdo v roce 2008 vstoupí do rokenrolové síně slávy, jsou průkopníci, jsou to jedinečné a vlivné osoby ve svém oboru,“ řekl prezident Nadace rokenrolové síně slávy Joel Peresman.

Zpěvák rockové skupiny Led Zeppelin Robert Plant se příští rok vydá na turné. Doprovázet ho bude bluegrassová zpěvačka a houslistka Alison Kraussová. Plant a Kraussová vydali v říjnu společné album Raising Sand.

Turné Kraussové a Planta začne 5. května v britském Birminghamu a po koncertech v Manchesteru a Cardiffu se dvojice přesune do kontinentální Evropy.

ANALÝZA: Tři důvody, proč Rusko vpadne na Ukrajinu. A tři další, proč ne

Premium Copak se asi odehrává v hlavě Vladimira Putina? To je otázka, kterou dnes řeší celý svět. Ruský prezident rozehrál...

Velký test samotestů na covid: lépe fungují výtěrové, některé neodhalí nic

Premium Ještě před dvěma lety znamenaly dvě čárky na testu, že se budou chystat křtiny, delta byly americké aerolinky, gama...

Nevěra dříve či později vztah zničí. A není cesty zpět, říká filmařka Sedláčková

Premium Vede doslova dvojí život ve dvou zemích. Ve Francii pracuje Andrea Sedláčková především jako střihačka filmů, u nás...

Mohlo by vás zajímat