Sobota 11. května 2024, svátek má Svatava

Kvitová skončila v osmifinále

NEW YORK Tenistka Petra Kvitová prohrála v osmifinále US Open s Belgičankou Yaninou Wickmayerovou po setech 6:4, 4:6, 5:7 a premiérová účast v grandslamovém čtvrtfinále jí unikla. Kvitová byla poslední českou hráčkou ve dvouhře žen. O postup do čtvrtfinále dvouhry mužů bude ještě usilovat Radek Štěpánek.

Devatenáctiletá Kvitová, která se ve 3. kole postarala o senzaci vítězstvím nad světovou jedničkou Dinarou Safinovou z Ruska, v utkání s Wickmayerovou až příliš mnoho kazila. Celkem udělala za 123 minut 51 nevynucených chyb a především osmkrát ztratila servis.

Pokusy o únik z gilotiny V prvním setu prohrávala 1:4, ale ziskem pěti her v řadě set otočila. Druhý set Kvitová ztratila 4:6 a v rozhodujícím se opět pokoušela o velký obrat. Prohrávala již 2:5, ale odvrátila jeden mečbol a vyrovnala na 5:5. Jenomže další dvě hry opět prohrála.

Česká tenistka si grandslamové čtvrtfinále dvouhry naposledy zahrála loni, kdy se ve Wimbledonu dostala mezi nejlepší osmičku Nicole Vaidišová. V New Yorku pak hrála čtvrtfinále před osmi lety Daniela Bedáňová.

Oúčast ve čtvrtfinále bojoval ještě Štěpánek, který se k zápasu na kurtu Arthura Ashe dostal hluboko po půlnoci českého času. Jeho soupeřem byl čtvrtý nasazený Novak Djokovič ze Srbska.

Událostí včerejšího dne na US Open byl ale především výkon belgické tenistky Kim Clijstersové. Poté, co se v srpnu vrátila po dvouleté pauze v nečekaně dobré formě, si nyní připsala první vítězství nad hráčkou z elitní světové pětky. A to hned v osmifinále US Open, v němž vyřadila třetí nasazenou domácí favoritku Venus Williamsovou po setech 6:0, 0:6, 6:4.