21. června 2017 11:29, aktualizováno  12:34 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

V odloženém kufru pyrotechnici nenašli nic podezřelého. Provoz na hlavním nádraží obnoven

Vestibul hlavního nádraží v Praze. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Vestibul hlavního nádraží v Praze. | foto:  Petr Kozlík, MAFRA

PRAHA Kvůli odloženému zavazadlu u jedné z restaurací policie uzavřela ve středu po jedenácté hodině dopoledne dolní část vestibulu hlavního nádraží v Praze, na místě byl pyrotechnik. Policie tuto část haly evakuovala, stejně tak i prostranství před nádražím. Ve 12:20 byl provoz vlaků ve stanici obnoven.

Podezřelý předmět nalezený ve vestibulu i další prostory prohlíželi policisté a pyrotechnik, řekl mluvčí policie Jan Daněk. Provoz na největším nádraží v zemi byl dočasně zastaven, metro na lince C pod stanicí oběma směry jen projíždělo. „V 10.38 bylo nalezeno odložené zavazadlo, policisté začali místo kontrolovat v součinnosti s pyrotechnikem. Policie vyklízí prostor, probíhá částečná evakuace,“ uvedl Daněk.

Kvůli policejnímu zásahu byl úplně zastaven provoz vlaků. Spoje, které měly z hlavního nádraží odjíždět nebo do metropole přijíždět, nabraly podle odjezdové tabule na nádraží i hodinové zpoždění. První vlak Českých drah, který po opětovném zprovoznění nádraží z Prahy odjel, byl spoj SC 507 do Ostravy, řekl mluvčí drah Radek Joklík. Měl hodinové zpoždění.

Provoz na hlavním nádraží v Praze byl ve 12:20 obnoven. Stál téměř dvě hodiny kvůli odloženému kufru, pyrotechnici v něm nic podezřelého nenašli.

21.června 2017 v 11:45, příspěvek archivován: 21.června 2017 v 12:02

Praha hlavní nádraží vyklízí se také prostor před nádražím. https://t.co/G8VhgvWqyY

ČTK

Najdete na Lidovky.cz