16. února 2007 11:31 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Langer: Senzibilka nás nevarovala

PRAHA Již třetí den trvající bezpečnostní opatření na ruzyňském letišti nepřijala policie na podnět senzibilky. Informace svých podřízených dnes v ČT popřel ministr vnitra Ivan Langer (ODS). Vědma měla varovat před teroristickými útoky.

Před letištěm tak v současní době parkuje obrněný transportér, na bezpečnost dohlížejí ozbrojení policisté. "Já vás mohu ujistit, že to nejsou zesílená opatření v tom smyslu, jak se domníváte, že jsou, a že to nejsou opatření na podnět senzibilky," řekl Langer bez bližších podrobností.

Informace o tom, že policii zalarmovala věštkyně, poskytl ve středu jeden z policistů v neprůstřelných vestách u terminálů letiště. Potvrdil ji mluvčí Bezpečnostní informační služby Jan Šubert i mluvčí policejního prezidia Pavel Hanták.

Lídr opoziční ČSSD Jiří Paroubek prohlásil, že nasazení desítek policistů na letišti na základě podnětu "jakési vědmy" svědčí o naprosté nekompetentnosti ministra vnitra, který za podobné výstřelky plně odpovídá. Langra vyzval k odstoupení.

"Bezpečnostní opatření na pražském ruzyňském letišti potrvají minimálně do konce týdne," sdělila mluvčí cizinecké policie Nela Gajdušková. V letištním areálu procházejí hlídky uniformovaných i neuniformovaných policistů a zaměřují se zejména na odlety letadel do rizikových destinací.

Lidovky.cz

Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete
Letní pohledy ke stažení: Vytiskněte, vymalujte a pošlete

Chcete někomu udělat radost pohledem, který domalujete a vybarvíte s dětmi? Připravili jsme celou sérii, kterou si zdarma stáhnete. Využít ji mohou i účastníci našeho Letního kolotoče.