Čtvrtek 18. července 2024, svátek má Drahomíra
  • Premium

    Získejte všechny články
    jen za 89 Kč/měsíc

  • schránka
  • Přihlásit Můj účet
130 let

Lidovky.cz

Lauschmann vystavuje v Mánesu

Česko

PRAHA Ještě dříve, než bude 1. května otevřena samostatná výstava představitele české fotografické avantgardy Jana Lauschmanna v Galerii fotografie Louvre v Praze, mohou výběr z jeho snímků vidět i návštěvníci přehlídky Prague Photo. Byla otevřena včera v Mánesu a část ze série 28 Lauschmannových fotografií ze sbírky PPF Art je tu k vidění. Přehlídka, jež potrvá do neděle, nabízí prostor třem stovkám autorů a čtyřiceti vystavovatelům (galerií a společností zabývajících se fotografií) a také dvěma fotografickým školám a třem studentům Vysoké školy uměleckoprůmyslové. Kromě komerčního výstupu pro autory - originály fotografií jsou prodejné - je záměrem pořadatelů na jednom místě představit průřez prací autorů i galerií zabývajících se u nás současnou fotografií.

Součástí veletrhu jsou křty a autogramiády publikací Jana Reicha, Dušana Pálky, Jindřicha Tomana, Vladimíra Birguse a Jana Mlčocha (dnes od 14 hodin), Libuše a Dany Kyndrových (9. dubna od 17 hodin). Bohdan Holomíček v pátek od 14 hodin uvede své soubory Fotografie včera a dnes a pro návštěvníky sobotní je v plánu fotografování pro projekt Český člověk a Beauty Fashion. Celodenní projekce jsou připraveny z fotografických koláží Václava Chocholy.

Autor:

Za amputaci jsem musela bojovat. Lékaři mi operaci nechtěli provést
Za amputaci jsem musela bojovat. Lékaři mi operaci nechtěli provést

Natálie si nechala uříznout nohu. Ale nebylo jednoduché najít někoho, kdo jí to udělá. Hana ji pak učila znovu chodit. Ani to nebylo tak snadné....