6. května 2015 8:46, aktualizováno  8:56 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Šéfka nacionalistické strany Le Penová se v Praze setkala s Klausem

Šéfka Národní fronty Marine Le Penová se setkala s bývalým prezidentem České... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Šéfka Národní fronty Marine Le Penová se setkala s bývalým prezidentem České... | foto: https://twitter.com/MLP_officiel

PRAHA Šéfka francouzské nacionalistické strany Národní fronta Marine Le Penová navštívila Prahu. Při této příležitosti se setkala i s bývalým prezidentem Václavem Klausem. Le Penová by měla ve středu vystoupit na konferenci v Poslanecké sněmovně.

La Penová se pochlubila fotkami s exprezidentem České republiky na svém facebookovém profilu.  Le Penová je v Praze na pozvání neparlamentní Občanské politické strany, v jejímž čele je bývalý radní za ODS Jiří Janeček. Le Penová by měla vystoupit na konferenci, která se bude konat v prostorách Poslanecké sněmovny. Konferenci zaštítil poslanec Radim Fiala.

Marine Le Penová převzala vedení Národní fronty od otce v roce 2011. Od té doby se stranu snaží zbavit nálepky antisemitismu i pravicového radikalismu a usiluje o rozšíření její voličské základny.

Národní fronta loni vyhrála ve Francii volby do Evropského parlamentu. Le Penová, která je nyní europoslankyní, se hodlá v roce 2017 ucházet o prezidentské křeslo.

Le Penová se nedávno dostala do sporu se svým otcem Jean-Marie Le Pen, jelikož mu bylo pozastaveno členství v Národní frontě, kterou založil a byl jejím dlouholetým předsedou. Le Pen prohlásil, že se stydí za to, že jeho dcera nosí stejné jméno jako on. 

jko

Advantage Consulting, s.r.o.
TECHNOLOG - SVAŘOVÁNÍ

Advantage Consulting, s.r.o.
Plzeňský kraj
nabízený plat: 50 000 - 55 000 Kč

Najdete na Lidovky.cz