Sobota 30. září 2023, svátek má Jeroným, Ráchel
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Při srážce s traktorem v norském tunelu zemřel přední český chirurg Paša

Česko

  20:20
V Norsku zemřel při dopravní nehodě chirurg a traumatolog brněnské Úrazové nemocnice Libor Paša, který byl v minulosti lékařem české basketbalové reprezentace žen. Auto s Pašou se srazilo s traktorem v tunelu. Oběti nehody jsou dohromady čtyři.

Chirurg a traumatolog brněnské Úrazové nemocnice Libor Paša zemřel po srážce auta s traktorem v norském tunelu. foto: sport-medica.cz

Nehoda se stala v neděli odpoledne v tunelu Steigen, který je dlouhý osm kilometrů a patří k nejdelším v Norsku. Paša jel s čtyřmi dalšími cestujícími na letiště, odkud měl odletět z dovolené zpět do České republiky.

Z informací norských médií vyplývá, že vozidlo s chirurgem narazilo podle všeho do traktoru ze zadu. 

„Po stránce odborné, zejména v oblasti artroskopií, byl velice uznávanou osobností nejen v rámci ČR, ale i okolních zemích,” sdělil Radek Veselý, primář oddělení traumatologie. 

Podle hlavní sestry Úrazové nemocnice Andrey Liškové je úmrtí tragédií pro Úrazovou nemocnici, protože byl Paša osobností a vzorem pro kolegy. „Nejen pro Úrazovou nemocnici, ale pro celou českou traumatologii je to obrovská ztráta”, sdělil ředitel nemocnice Pavel Piler.

Paša přišel do Úrazové nemocnice v roce 1993. Působil jako vedoucí lékař oddělení traumatologie, kde se stal později primářem. Od roku 2015 byl v Úrazové nemocnici přednostou Kliniky traumatologie Lékařské fakulty Masarykovy univerzity, kde dosud působil. 

V březnu byl jmenován profesorem v oboru chirurgie.

„Byl jedním z průkopníků novějších metod artroskopií a členem artroskopické společnosti. Několik let byl lékařem basketbalové reprezentace žen ČR,“ poznamenala mluvčí nemocnice Andrea Šromová. Paša zároveň působil i u týmu brněnských Žabin.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autoři: ,

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!