Středa 6. prosince 2023, svátek má Mikuláš
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Na Berounsku spadl ultralight, zemřel i starosta nedalekého Zaječova

Česko

  10:31aktualizováno  21:21
Při pádu ultralehkého letadla v Tlusticích u Hořovic na Berounsku zemřeli dva lidé, kteří ve stroji letěli. Letoun spadl na zahradu rodinného domu, na které nikdo nebyl. U nehody zasahovaly také dva záchranářské vrtulníky. Jednou z obětí pádu ultralightu v Tlusticích na Berounsku je starosta nedalekého Zaječova Vladimír Havlík, uvedla na síti X středočeská hejtmanka Petra Pecková.

„Informaci o nehodě jsme přijali minutu před devátou hodinou. Došlo k pádu ultralehkého letadla s dvoučlennou posádkou,“ sdělila iDNES:cz mluvčí policie Michaela Richterová. „Stroj spadl na zahradu rodinného domu, na které v té chvíli nikdo nebyl.“

„Na místě jsme měli v péči dva těžce zraněné pacienty, oba muži utrpěli těžká mnohačetná poranění. I přes snahu všech posádek na místě a zhruba 40 minut trvající resuscitaci svým zraněním bohužel podlehli,“ upřesnila mluvčí středočeských záchranářů Monika Nováková.

Nyní pokračuje vyšetřování příčiny nehody. „Okolnostmi a příčinou pádu letadla s tragickými následky se budou zabývat berounští kriminalisté ve spolupráci s pracovníky Ústavu pro odborné zjišťování příčin leteckých nehod,“ doplnila Richterová. Přesnou příčinu smrti mužů určí soudní pitva.

V Tlusticích u Hořovic se mimo jiné nachází malé letiště s leteckou školou.

Mapy poskytuje © SHOCart a přispěvatelé OpenStreetMap. Společnost SHOCart je tradiční vydavatel turistických a cykloturistických map a atlasů. Více na www.shocart.cz

Autoři: ,