28. prosince 2005 21:38 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Letiště v Ruzyni ruší kvůli sněhu některé spoje

Letadlo | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Letadlo |

PRAHA Přívaly sněhu zasáhly i pražské ruzyňské letiště. "Provoz je nepřerušen, ale vzhledem k počasí se dá očekávat zpoždění," řekla večer mluvčí Letiště Praha Anna Kovaříková.

Podle webových stránek letiště (dřívější České správy letišť), měla řada letů více než hodinové zpoždění. Některé lety byly zrušeny. Zrušen byl například let do Kolína nad
Rýnem, neodletěli ani cestující do Dortmundu či Edinburghu.

Zrušeny či zpožděny jsou i lety směřující na Ruzyň. České aerolinie musely některé linky zrušit, byly to hlavně linky s ranním návratem do Prahy, řekla Daniela Hupáková z tiskového oddělení ČSA. Některé lety zrušily i EasyJet Airlines.

ČSA zrušily například večerní lety z Ostravy, Lyonu nebo Bratislavy. Nedorazí ani spoje z Mnichova, Stuttgartu nebo Kolína nad Rýnem. Neodletí například cestující do Vídně nebo Petrohradu.

"O cestující, kteří měli těmi linkami letět, se teď snažíme postarat," řekla Hupáková. ČSA jim nyní zajišťují ubytování, občerstvení a budou se ještě během dnešního večera a čtvrtečního
rána snažit je přesměrovat na nejbližší možná náhradní spojení jiných leteckých společností.

Český hydrometeorologický ústav dnes varoval, že během dneška a noci na čtvrtek může napadnout pět až 15 centimetrů nového sněhu. Sníh padá od úterý v podstatě na území celé republiky a večer sněžení ještě zesílilo.
ČTK, Lidovky.cz