1. července 2016 6:00 Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Letní peklo na silnicích. Řidiči by se měli obrnit trpělivostí

Opravy na dálnici D5. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Opravy na dálnici D5. | foto: Ladislav Němec, MAFRA

PRAHA V Česku začíná hlavní sezona dovolených. Ještě před odpočinkem se ale budou muset ti, kdo se někam chystají autem, obrnit trpělivostí. A hlavně se poradit s ­mapou, protože stejně jako loni na ně čeká spousta překážek v podobě zúžení, uzavírek a objížděk.

„Uzavírky jsou opravdu skoro všude. Už jsme upozorňovali a­upozorňujeme neustále, že není dobré věřit tomu, že někdo pojede bez komplikací, bez uzavírek, bez kolon a bez zdržení. Bezproblémová cesta čeká řidiče opravdu jen ve výjimečných případech,“ řekl LN dopravní expert z­Ústředního automotoklubu Petr Vomáčka.

Stejně jako loni i letos jsou důvodem rekordní investice do silnic II.­a III. tříd. Do toho však také spadají mosty nebo železniční přejezdy. „Tenhle rok jsou opravy zaměřené na celou silniční a dálniční síť,“ konstatuje Vomáčka.

Komplikovaná cesta čeká na ty, kdo se rozhodnou vyjet za památkami. Uzavírky jsou na hlavních tazích na Kutnou Horu, Litomyšl nebo Český Krumlov. Cesta na jih Čech bude letos vůbec vyžadovat odvahu. Opravuje se u Benešova, bez komplikací neprojedou řidiči po Strakonické a dále po dálnici D3, práce pokračují i­u­Vodňan, Českých Budějovic, Veselí nad Lužnicí a u Tábora.

Kyvadlová doprava a zúžené pruhy nejsou ojedinělé ani na cestách do rekreačních oblastí. Ve směru na Šumavu jsou cestáři mezi Volyní a Vimperkem. Na trase do Krkonoš jsou omezení v Jablonci nad Jizerou. Cestu do Beskyd brzdí uzavírky u Rožnova pod Radhoštěm.

„Zejména v prvních prázdninových víkendech se zaměříme na dopravně zatížené silniční tahy, na komunikacích chceme být vidět a přispět tak k celkovému zklidnění provozu,“ uvedl ředitel dopravní policie Tomáš Lerch.

Přetížený provoz se očekává na všech výjezdech z české metropole. Hned na několik opravovaných mostů narazí řidiči, kteří pojedou z Prahy na Mladou Boleslav.

Platí to i o cestách směrem za hranice. Opravovat se budou hlavní tahy na Německo, u­Hory Svatého Šebestiána nebo v­Dubí. Totéž platí i ve směru ke slovenským hranicím. Omezení se vyskytuje rovněž na dálnici D2 mezi Břeclaví a ­Lanžhotem.

Eliška Nová

Autor

Eliška Nováeliska.nova@lidovky.czČlánky

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!