Liberec nezastavila ani tma

LIBEREC Slavii se na severu Čech nedaří. Pražané, opět bez kapitána Josefa Beránka, v sobotu v Liberci prohráli i třetí zápas a domácí tak srovnali stav série na 3:3. O postupujícím do finále rozhodne až dnešní sedmý zápas v O2 Areně, který začne ve 20.15 a teoreticky se může protáhnout až do rána.

Liberec–Slavia 3:1 Domácí Bílí tygři zahájili zápas podobně jako v prvních dvou duelech v Liberci – brzkým gólem z mezikruží. Jan Víšek tím nasměroval svůj tým k udržení naděje na postup do finále.

Zápas narušil na začátku druhé třetiny výpadek světel. A to hned dvojnásobný. Obránce Slavie Jan Novák si však nemyslel, že by se tma projevila na výsledku. „Bylo to pro oba týmy stejné. Prostě to zhaslo, počkalo se deset minut a jelo se dál. Vymlouvat se na tmu nemá cenu,“ líčil bek.

Po prvním výpadku světelných jističů se hra na několik minut rozběhla, ale pak se opět Tipsport Arena ponořila na čtrnáct minut do tmy. To už oba trenéři poslali hráče do kabin. „Při tom druhém výpadku nás Růža poslal do šaten. Předtím jsme tam pořád kroužili jak blbci, už se mi z toho točila hlava,“ popisoval Novák.

Také liberecký útočník Václav Nedorost neviděl ve dvou překvapivých pauzách větší problém. „Trenér přestávky využil k tomu, aby nám vysvětlil, jak máme hrát. Nesměli jsme dostat branku, jinak by byla Slavia na koni. Takže nás i trochu seřval,“ usmíval se Nedorost.

Oba týmy si zatím drží domácí neporazitelnost. Rozhodující zápas se odehraje dnes v Praze. Sedmý duel je výjimečný v tom, že se při vyrovnaném stavu nejezdí samostatné nájezdy, ale prodlužuje se tak dlouho, dokud jeden tým nevstřelí branku.

Utkání navíc kvůli pražskému fotbalovému derby startuje až ve 20.15. Divákům tak hrozí, že po zápase půjdou třeba rovnou na snídani. „Jednou jsem na farmě hrál zápas, který skončil až ve čtvrtém prodloužení. Už po druhém prodloužení jsme jedli pizzu. Měli jsme toho tehdy plné zuby, lezli jsme po ledu,“ vzpomínal Nedorost.

Slavia se s Libercem v sedmém zápase už jednou střetla. Před třemi lety Pražané domácí čtvrtfinálový duel nezvládli a prohráli 1:5. „Nějak nám to tam tehdy napadalo v první třetině. Tak doufám, že se to nebude opakovat,“ přál si Novák. „Budeme se na ten zápas připravovat stejně jako na všechny zápasy předtím. I když by se mohlo hrát až do rána, tak se nebudu přejídat, když tak to pak doženu nějakou sušenkou. Ale že bych si dal plněný knedlíky, to určitě ne,“ popisoval gólman Slavie Adam Svoboda.

Branky a nahrávky: 11. Víšek (Kašpařík), 37. L. Čermák (Podkonický), 43. Zíb (Žabka) -48. Doležal (Bednář). Rozhodčí: Husička, Jeřábek - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 6:9. Bez využití. Diváci: 7500 (vyprodáno). Třetiny: 1:0, 1:0, 1:1.

Liberec: Pinc - J. Moravec, Jiruš, Hunkes, Krstev, Žabka, Zíb, Derner, Holub - L. Čermák, Podkonický, Pletka - Klimenta, Plodek, Víšek - Blatný, Kašpařík, Pabiška - Bartovič, Šachl, V. Nedorost.

Slavia: A. Svoboda - Kadlec, Kolařík, J. Novák, Drtina, Sloboda, Žižka, Vašíček - D. Hruška, Klepiš, Vondrka - Bednář, Červenka, Tomica - Micka, Rataj, Sup - V. Růžička ml., Doležal, od 41. navíc M. Čermák.