Neděle 12. května 2024, svátek má Pankrác

Liberec „pohřbil“ jeho bývalý hráč

OSTRAVA Rozhodující branku Vítkovic v úvodním utkání předkola play off s Libercem vstřelil shodou náhod Angel Krstev, tedy hráč, který do začátku této sezony působil právě v kádru Bílých Tygrů. Jeho trefa padla současně s návratem vyloučeného Žabky a byla fakticky druhým přesilovkovým gólem Vítkovic v utkání. Z vítězné branky ale Krstev nedělal žádnou vědu.

Vítkovice-Liberec 3:1 „Je výborné, že jsme vyhráli. Jestli jsem dal vítězný gól já nebo někdo jiný, to je jedno. V minulých zápasech jsem byl proti svému bývalému mužstvu nahecovaný víc. Teď už to je play off, a jestli to je Liberec nebo Slavie, to je jedno. Jde se do toho naplno,“ uvedl vítkovický obránce.

I když při jeho vítězné střele už byl Liberec v plném počtu, i tento gól jednoznačně vyplynul z početní výhody, které Ostravanům v lize příliš nešly. „Dneska se nám neúspěchy z posledních zápasů povedlo zlomit, tak doufám, že nám to tam bude padat dále,“ řekl Krstev.

Zlý muž Vítkovic, který v základní části nasbíral nejvíce trestných minut, si nyní musí dávat pozor. I v tomto zápase se totiž ukázalo, že vyřazovací část rozhodují přesilové hry,

Branky a nahrávky: 26. Jurečka (M. Barinka), 29. Krstev (Trnka, Kvapil), 60. Hubáček (Krenželok) - 13. Kašpařík (Pletka, P. Nedvěd). Rozhodčí: Hradil, Husička -Charvát, Kalivoda. Vyloučení: 3:7, navíc Žabka (Liberec) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 5018. Třetiny: 0:1, 2:0, 1:0. Stav série: 1:0.