Úterý 21. března 2023, svátek má Radek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Lidé z Bedřišky si stěžují na postup radnice

Česko

OSTRAVA Obyvatelé ostravské osady Bedřiška, v níž žije i romská komunita, si na magistrátě stěžují na postup radnice obvodu Mariánské Hory a Hulváky. Na jeho území se lokalita nachází. „Lidem vadí nesrovnalosti s pozemky pod domky, ale i skutečnost, že městský obvod neinvestuje do oprav a rozvoje lokality žádné peníze,“ řekla za obyvatele osady Eva Lehotská. Magistrát do obvodu zřejmě pošle kontrolu.

Lehotská uvedla, že problém s pozemky je už od roku 2004. Pozemky patří společnosti RPG Real Estate, zatímco domky na nich stojící jsou ve vlastnictví obvodu. „Smlouva končila v roce 2004, žádná další nebyla uzavřena. Lidem do střech prší, v zimě jim tam přes okna lítá sníh a pořád slyšíme tu samou odpověď, že nelze opravovat, protože pozemky nejsou obvodu,“ vysvětlila Lehotská. Místostarosta obvodu Jiří Boháč řekl, že pokud mají obyvatelé pochybnosti, mají se obrátit na orgány činné v trestním řízení. Podle něj žijí v osadě Bedřiška hlavně neplatiči.

Bedřiška byla před časem středem zájmu kvůli žhářskému útoku na domek Romů. Z pokusu o vraždu policie nakonec obvinila dva z obyvatel lokality.

Vydání| Tato zpráva vyšla v prvním vydání

Regionální mutace| Lidové noviny - Morava

Autor: