Středa 8. května 2024, Den vítězství

Liverpoolu se vzdaluje postup

Loňský finalista LM prohrál v Istanbulu a v tabulce je poslední se ziskem pouhého bodu

PRAHA Fotbalisté Liverpoolu si v Lize mistrů výrazně zkomplikovali postupové vyhlídky. Na hřišti Besiktase Istanbul prohráli 1:2 a sen o účasti ve vyřazovací části se vítězi z roku 2005 a loňském finalistovi opět významně vzdálil.

Liverpool měl sice v turecké metropoli herně navrch, ale po vlastní brance Hyypiäho znervózněl. I když soupeře přestřílel, v závěru utkání inkasoval podruhé a ani přesná trefa Gerrarda už na výhře Besiktase 2:1 nic nezměnila. Ve druhém duelu skupiny A remizoval Olympique Marseille s Portem 1:1.

Nejjistěji vykročil za vítězstvím Real Madrid, který už ve druhé minutě vedl nad Olympiakosem po 58. gólu kanonýra Raúla v soutěži, ovšem v sedmé minutě bylo po trefě Galettiho vyrovnáno. Hosté vzápětí přišli o vyloučeného Torosidise a zdálo se, že Real rychle strhne vítězství na svou stranu. Jenže královský klub se trápil, těsně po pauze inkasoval podruhé a na domácí hvězdy se pískalo.

V 68. minutě však začalo galapředstavení Robinha, který ukázal svým kritikům, že ani nedávný prohřešek proti životosprávě mu nemůže ubrat na fotbalové kvalitě. Vstřelil vyrovnávací gól a krátce poté si chytře došel pro penaltu, kterou ale Van Nistelrooj neproměnil.

Strhující zápas pokračoval až do závěru a Nizozemec napravil svou chybu: v 83. minutě našel Robinha a ten vstřelil rozhodující gól. Dramatický duel vrcholil až v nastaveném čase. Ve druhé minutě měl Kovačevič obrovskou šanci vyrovnat a zachráncem „Bílého baletu“ se stal brankář Casillas. Pak znovu exceloval Robinho, který připravil čtvrtý gól pro střídajícího Balbou.

Chelsea potvrdila vzestup formy a podala svůj typický výkon „jistoty“. K výhře 2:0 nad Schalke jí pomohl i soupeřův gólman Neuer, kterému prošel ve čtvrté minutě míč skrz nohy až příliš lehce.

Do hry zasáhli všichni tři čeští fotbalisté, kteří se mohli představit v akci: Petr Čech udržel v brance Chelsea čisté konto, do základní sestavy Celtiku se dostal znovu i Jiří Jarošík a obránce Tomáš Hübschman se dostal do sestavy Šachtaru Doněck v 17. minutě. čtk