Pondělí 6. května 2024, svátek má Radoslav

LM: Chelsea na úvod nečekaně klopýtla

PRAHA Hned první hrací den nového ročníku základní části fotbalové Ligy mistrů přinesl velké překvapení. Jeden z hlavních kandidátů na celkové vítězství v soutěži Chelsea s Petrem Čechem v brance včera na Stamford Bridge nečekaně remizoval s norským Trondheimem 1:1.

Naopak obhájce triumfu AC Milán, v jehož sestavě nechyběl Marek Jankulovski, vstoupil do soutěže jistou nohou, když doma přehrál Benfiku Lisabon 2:1. Radoval se i další Čech Tomáš Hübschman, jehož Šachtar Doněck zdolal 2:0 Celtic Glasgow.

Chelsea potvrdila, že se na začátku sezony nepotkala s příliš dobrou formou. Místo očekávaného rychlého gólu musel po 24 minutách lovit míč ze své sítě Čech, který nedosáhl na pokus Koppinena. „Blues“ bez Lamparda i Drogby přeřadili na vyšší rychlost, ale 29 střeleckých pokusů zužitkovali jen ve vyrovnávací trefu kanonýra Ševčenka krátce po pauze. V evropských pohárech to byl jeho 60. gól a už jen dva jej dělí od rekordu Gerda Müllera.

AC Milán, který touží jako první tým v historii obhájit titul, se na San Siru uklidnil už po devíti minutách, kdy se z přímého kopu trefil Pirlo. Ve 23. minutě pak přidal svůj 39. gól v Lize mistrů Inzaghi a bylo prakticky rozhodnuto. Na milánském vítězství už nemohl nic změnit ani gól Nuna Gomese v nastavení. Vítěznou premiéru ve skupině D mohl slavit i další Čech. Hübschmanův Doněck rozhodl o výhře hned v samém úvodu, letošní vůbec nejrychlejší gól v LM dal po šesti minutách Brandao. Jiří Jarošík nebyl ani na lavičce Celtiku.

Loňský finalista Liverpool si na úvod připsal bod za remízu 1:1 v Portu. „Reds“ už v 8. minutě inkasovali z penalty, kterou proměnil Lucho Gónzalez, a nakonec mohli být rádi za vyrovnávací gól Kuijta, protože poslední hodinu dohrávali bez vyloučeného Pennanta.

Jubilejní 300. zápas v Lize mistrů oslavil vítězstvím Real Madrid. Nad Brémami vedl brankou Raúla ze 16. minuty, vzápětí ale odpověděl Sanogo. Výhru „Bílému baletu“ nakonec zajistil čtvrthodinu před koncem Van Nistelrooij. čtk Výsledky - skupina A: O. Marseille - Besiktas Istanbul 2:0 (76. Rodriguez, 90.+1 Cissé), FC Porto - FC Liverpool 1:1 (8. Lucho González z pen. - 17. Kuijt), skupina B: Schalke 04 - FC Valencia 0:1 (63. Villa), Chelsea - Trondheim 1:1 (53. Ševčenko -24. Koppinen), skupina C: Real Madrid -Brémy 2:1 (16. Raúl, 74. Nistelrooij - 17. Sanogo), O. Pireus - Lazio Řím 1:1 (55. Galletti - 77. Zauri), skupina D: AC Milán - Benfica Lisabon 2:1 (9. Pirlo, 23. Inzaghi - 90.+2 Nuno Gomes), Šachtar Doněck - Celtic Glasgow 2:0 (6. Brandao, 8. Lucarelli).

Dnešní program (začátky 20:45) - skupina E: Glasgow Rangers - VfB Stuttgart, FC Barcelona - Olympique Lyon. Skupina F: AS Řím - Dynamo Kyjev, Sporting Lisabon -Manchester United. Skupina G: PSV Eindhoven - CSKA Moskva, Fenerbahce Istanbul -Inter Milán. Skupina H: Arsenal - FC Sevilla (ČT4), Slavia Praha - Steaua Bukurešť (ČT 2).

Chcete, aby vaše děti měli v dospělosti bohatství? Přečtěte si, jak na to!

Správné finanční návyky a dovednosti vznikají právě v dětství. Mnoho dětí je přijímá přirozeně od svých rodičů, kteří jsou pro děti velkým vzorem....