Čtvrtek 22. října 2020svátek má Sabina 17 °C polojasno Předplatné LN
Lidovky.cz > Zprávy > Domov

Lobbista Roman Janoušek zatím stále nenastoupil do věznice. Má poslední den

Lobbista Roman Janoušek u soudu. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Lobbista Roman Janoušek u soudu. | foto: MAFRA - Dan Materna

BRNO Lobbista Roman Janoušek odsouzený za to, že v roce 2012 porazil autem ženu, zatím nenastoupil k výkonu trestu v brněnské věznici v Bohunicích. Potvrdila to mluvčí věznice Dana Krejčířová. Janouškovi v sobotu skončilo roční přerušení trestu a do věznice by měl nastoupit v neděli.

Může si ale vybrat jakoukoliv věznici v České republice. Janoušek ale zároveň požádal soud o upuštění od zbytku trestu. O tom by měl v dohledné době rozhodovat soud.

Mluvčí Vězeňské služby Petra Kučerová případný Janouškův nástup do vězení nechtěla komentovat. „Tuto informaci vám podat nemohu, mohla bych to potvrdit v případě, že by do médií tuto informaci sdělil například jeho advokát,“ řekla v neděli. Obecně podle ní platí, že nenastoupí-li odsouzený v určený termín do vězení, „v určitém časovém horizontu“ věznice informuje příslušný soud.

Krejčířová už dřív uvedla, že Janoušek může zvolit kteroukoli nástupní věznici, třeba v Praze. „Jsou povinny ho vzít,“ řekla. Dodala, že bohunická věznice přijímá 24 hodin denně, sedm dní v týdnu.

Janoušek podal minulý týden žádost o upuštění od zbytku trestu. Ke Krajskému soudu v Brně podal znovu i žádost o přerušení výkonu trestu, tu předchozí soud zamítl. Brněnský soudce věc předloží Městskému soudu v Praze, protože už jednou pravomocně rozhodl a nemůže rozhodovat dvakrát v jedné věci. K brněnskému soudu Janoušek zaslal i žádost o odložení výkonu trestu, dokud nebude v jeho věci rozhodnuto, i ta poputuje do Prahy.

Pražský soud se podle své mluvčí bude žádostí zabývat, až obdrží z Brna Janouškův spis. Odtamtud bude nejspíš odeslán v pondělí. Není pravděpodobné, že by Janouška mezitím policie zajistila a do vězení přivezla.

Lobbista Roman Janoušek
Lobbista Roman Janoušek ještě před vyslechnutím rozsudku.

Janoušek byl odsouzen ke 4,5 roku vězení za ublížení na zdraví a řízení pod vlivem návykové látky. Do vězení nastoupil 18. listopadu 2014 a zůstal v něm do 9. března 2016, zhruba rok a čtvrt. Dlouhodobě si ale stěžoval na zdravotní komplikace po operacích hlavy. Nejprve mu výkon trestu přerušilo vedení věznice, pak krajský soud. Trest byl přerušen na rok a tři čtvrtě.

Krajský soud v Brně mu minulý týden žádost o další přerušení trestu zamítl, zároveň ale uvedl, že jeho zdravotní prognóza nepředpokládá velké zlepšení a Janouškova situace by se měla řešit spíš právě žádostí o upuštění od zbytku trestu.

Janoušek v březnu roku 2012 v Praze v opilosti naboural vůz vietnamské ženy a od nehody ujel. Řidička ho dohonila, když zastavil na červenou, postavila se mu před automobil a chtěla s ním situaci vyřešit. Lobbista ale se ale rozjel na zelenou, ženu porazil a ujel. Původně čelil obžalobě z pokusu o vraždu. Nakonec dostal trest za ublížení na zdraví a řízení pod vlivem návykové látky.

Feťáci lásky stále hledají, ale nikdy nenajdou, říká párový terapeut Vojtko

Psycholog Jan Vojtko | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Lásku si často pleteme se zamilovaností, ale vztah je práce, která nikdy nekončí. „Tolerance není ten správný klíč ke...

Můžete skoro všechno, nemusíte nic. Jak probíhají swingers party v Česku

ilustrační snímek | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Swingers kluby, tedy místa neřesti, kde si páry mezi sebou střídají partnery a užívají si i těch nejdivočejších...

Střeva můžou i za naše štěstí či obezitu, říká molekulární biolog Ryšávka

Molekulární biolog Petr Ryšávka | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Premium Za civilizační choroby (např. alergie), ale i za vážné nemoci může mimo jiné vybíjení bakterií ve střevní mikroflóře....

Hledáte zdravou svačinku? Sáhněte po kapsičce od Sunaru, která je komplet BIO včetně obalu
Hledáte zdravou svačinku? Sáhněte po kapsičce od Sunaru, která je komplet BIO včetně obalu

Když se řekne Sunar, co se vám jako první vybaví? Chutné sušené mléko? Není se čemu divit. Sunar a jeho kojenecká výživa tu je pro naše miminka už...