Sobota 27. listopadu 2021, svátek má Xenie
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Česko

Skončil jsem tam. Luboš Xaver Veselý opouští Český rozhlas, rozhodnutí prý nesouvisí s funkcí radního

Novinář a moderátor Luboš Xaver Veselý v diskusním pořadu Rozstřel. (30. července 2020) foto:  David Neff, MAFRA

Moderátor a člen Rady České televize skončil jako moderátor v Českém rozhlasu, píše server Médiář. Spolupráci ukončil na vlastní žádost.
  13:40

„Už nepůsobím v Českém rozhlasu. Skončil jsem tam ze svého rozhodnutí,“ řekl Médiáři Luboš Xaver Veselý. Dodal, že rozhodnutí nesouvisí s jeho členstvím v Radě České televize ani s dalšími pracovními aktivitami.

„Český rozhlas ukončil spolupráci s panem Veselým k 31. červenci. Stalo se tak na žádost pana Veselého z jeho osobních důvodů,“ potvrdil Médiáři mluvčí Českého rozhlasu Jiří Hošna.  Doplnil, že pořad Xaver a host se bude vysílat do konce srpna z předtočených dílů.

„Formát pořadu zůstane zachován, protože byl u řady posluchačů populární. Od září budeme pořad reprízovat a zkoušet potenciální nové moderátory,“ doplnil pro server mluvčí rozhlasu.

Vidět Chalupáře po stopadesáté? Kvůli tomu si ČT neplatíme, řekl Xaver Veselý

Luboš Xaver Veselý v letech 2002 až 2019 působil na rádiu Frekvence 1, kde moderoval i pravidelné rozhovory s prezidentem Milošem Zemanem v pořadu Prezidentský Pressklub. Od června 2019 zpovídal hosty na regionálních stanicích Českého rozhlasu v talk show Xaver a host. V květnu 2020 ho poslanci zvolili členem Rady České televize.

Luboš Xaver Veselý byl hostem Rozstřelu: 

29. července 2020

Autor:

ANALÝZA: Případ Kenosha. Média si napsala vlastní verzi

Premium Půlka Ameriky si udělala z Kylea Rittenhouse, jenž zastřelil dva lidi, vzorovou karikaturu bílého rasisty s puškou, a...

Pět nejčastějších chyb, které Češi dělají v penzijním spoření

Premium Ve starém „penzijku“ si na důchod spoří více než tři miliony Čechů a v nových fondech už přes 1,3 milionu lidí. Stát...

Strach se do lidí pouští jako jed. Horší než covid je hysterie, říká herec Dušek

Premium Je hercem, režisérem, scenáristou, moderátorem. Renesančního ducha zřejmě Jaroslav Dušek zdědil po svém rodu s modrou...

Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!

Mohlo by vás zajímat