Neděle 22. května 2022, svátek má Emil
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Lyžař nepřežil zranění. Na svazích je příliš sjezdařů

Česko

NOVÉ HAMRY Krušné hory mají první oběť letošní zimní sezony. Po pádu na sjezdovce v Nových Hamrech u Nejdku se minulý pátek těžce zranil lyžař. V neděli v nemocnici úrazu podlehl.

Neštěstí se stalo při večerním lyžování a muž po vyjetí ze sjezdovky narazil do stromu. Protože neměl přilbu, utrpěl velmi vážné poranění hlavy.

„Poskytli jsme mu první pomoc a zraněný byl poté transportován vrtulníkem do nemocnice v Plzni. Následkům zranění ale podlehl,“ řekl včera Miroslav Güttner, náčelník krušnohorské horské služby.

Riskantní lyžování v Česku Příčinou tragických zranění ale není jen to, že tuzemští lyžaři nemají přilby. Mnohé sjezdovky v Česku jsou totiž méně bezpečné než lyžařské svahy v zahraničí. Vyplývá to z ankety, kterou mezi tuzemskými pojišťovnami provedlo Sdružení obrany spotřebitelů (SOS).

Většina pojišťoven uvádí jako hlavní důvod nebezpečí to, že počet lyžařů roste rychleji než kapacita sjezdovek. „Místa k lyžování jsou přetížená a lidé se na nich navzájem více ohrožují,“ uvedlo včera SOS.

Třeba pojišťovna Allianz vidí hlavní příčinu vyššího počtu nehod na tuzemských sjezdovkách v neznalosti a nedodržování lyžařských pravidel a přeceňování schopností jednotlivců. Podobný názor sdílejí i pojišťovny Kooperativa a Uniqa. České sjezdovky navíc podle nich nejsou tak dobře upravované a zabezpečené jako ty zahraniční. Na svazích často chybí třeba sítě bránící vyjetí mimo trať.

Autor:

Půst, občas večeře, čtyři kávy denně. Jak jíst podle výživového poradce Havlíčka

Premium Strava ovlivňuje nejen naši váhu či kondici, ale i náladu a zdravotní stav. Ostatně až dvě třetiny všech nemocí mají...

Vláda má 20 korun z každého litru benzinu, říká šéf sítě levných čerpacích stanic

Premium Nikoho nenechají na pochybách, že tohle je nízkonákladová firma, kde se nehýří. Okázalost tu nemá místo. Spolumajitel...

Všechno vymyslela Škrlová. Je to hlava manipulace, říká režisér Síbrt

Premium Před patnácti lety Česko šokovala kuřimská kauza. Týrání malých chlapců nejbližšími příbuznými i podivná role „Aničky“....

Kolik utratí průměrná česká rodina a jak tyto náklady snížit?
Kolik utratí průměrná česká rodina a jak tyto náklady snížit?

Podle diskuzí na eMimino.cz průměrná čtyřčlenná rodina utratila v roce 2021 za jídlo a drogerii průměrně 10-17 000 Kč. Tedy až 204 000 Kč ročně....