Středa 1. května 2024, Svátek práce

Magnitogorsk vybojoval semifinále LM

MAGNITOGORSK Hokejisté Metallurgu Magnitogorsk si zajistili postup do semifinále Ligy mistrů, když v 5. kole základní skupiny A porazili finský Kärpät Oulu 3:1. Vítězství zpečetil v předposlední minutě gólem Tomáš Rolinek po asistenci Jana Marka, který si v zápase připsal dvě asistence. V boji o finále narazí Metallurg v ruském derby na Ufu, která svůj postup stvrdila již před týdnem výhrou v Českých Budějovicích.

Jihočechům se nedařilo ani včera, když v Bratislavě podlehli místnímu Slovanu 3:5.

Proti finskému mistrovi nastoupil Magnitogorsk s útočnou řadou Jan Marek - Jaroslav Kudrna - Tomáš Rolinek, v obraně nechyběl ani další Čech Karel Pilař. Domácí potřebovali k postupové jistotě tříbodové vítězství, ale první třetina skončila bez branek.

Do druhé vstoupil Metallurg úvodní rychlou brankou Bulina. Na konci 39. minuty museli na trestnou lavici společně hostující Mikkola s Backmanem a jejich provinění potrestal již po 19 sekundách Birjukov.

Právě česká hvězda Metallurgu však dostala Kärpät zpět do hry. Na začátku třetí třetiny obdržel Marek dvouminutový trest a Korpikari krátce poté snížil na jednobrankový rozdíl. V samém závěru Marek vše napravil další gólovou přihrávkou na Rolinkův gól.

Výsledek - skupina A: Metallurg Magnitogorsk - Kärpät Oulu 3:1. Branky: 22. Bulin, 40. Birjukov (MAREK), 59. ROLINEK (MAREK) - 42. Korpikari. Rozhodčí: Reiber, Stricker - Wehrli, Wirth (všichni Švýc.). Vyloučení: 5:6, navíc Mikkola (Oulu) 10 min. Využití: 1:1. Diváci: 7593. Třetiny: 0:0, 2:0, 1:1.