Úterý 21. března 2023, svátek má Radek
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Málek: Vstali jsme z mrtvých

Česko

OSTRAVA Chytá v ohromné fazoně, je nejlepším brankářem play off. A své Vítkovice stále drží nad vodou. Hokejový brankář Roman Málek (33) se stal hrdinou čtvrtého finále, v němž domácí porazili Třinec 5:4 po samostatných nájezdech.

Právě díky němu ostravské naděje stále ještě žijí.

Málek v nich vychytal Poláka i Bonka, ale parádní zákroky vytáhl i v prodloužení, kdy už Třinec téměř sahal na titul. „Všichni jsme chtěli finále natáhnout. Člověk ho může hrát třeba jednou za život,“ říkal po zápase šťastně.

* Cítíte úlevu? Štěstí? Nadšení?

Jsme strašně rádi, že jsme první vítězství ve finále udělali. Dva dny tady navíc bylo skvělé publikum, které si to zasloužilo. Nikdo z nás nechtěl končit, i když jsme v situaci, že máme hodně zraněných. Sáhli jsme si zkrátka na dno.

* Co vám problesklo hlavou, když Jan Peterek při vaší power play minul z pár metrů prázdnou bránu?

Já tu střelu viděl přímo. On se ještě koukal, měl čas, takže jsem čekal, že to dá. Šlo to ale milimetry vedle. My se tím postavili na nohy. V zápase jsme vedli 3:2, hráli jsme v klidu, ale pak dostali gól v oslabení. Nakonec jsme vstali z mrtvých.

* Nepřekvapilo vás najednou tolik gólů? Přece jen šlo o zápas, který mohl sérii ukončit.

Prvních šest minut od nás nebylo dobrých, Třinečtí nás tam trošku motali, mohli dát góly, dvakrát snad netrefili prázdnou bránu. Tím, že jsme dokázali vyrovnat na 2:2, se nám pak hrálo mnohem lépe.

* V prodloužení jste předvedl velké zákroky proti Radku Bonkovi. Užíval jste si to?

Že bych si to užíval, to je těžké říct. Všichni jsme ale finále chtěli natáhnout. My prostě musíme hrát pořád naplno, vždyť hrajeme o každý další zápas.

* Věřil jste si na samostatné nájezdy?

Věřil. Ale hlavně jsem věřil, že je kluci dají. U Ondry Šedivého jsem si byl jistý, že ho dá. Protože je velmi šikovný, a Ujča (Viktor Ujčík) taky.

* Jaké to bylo, chytit druhý nájezd a zvednout ruce nad hlavu?

Zvláštní. Viděl jsem, že kluci ke mně moc nejedou, tak jsem si zprvu říkal, jestli jsem to špatně nespočítal, jestli se náhodou ještě nebude pokračovat... Byl to ale krásný pocit.

Autor:

Karamel bez připáleného hrnce? Vyzkoušely jsme Salko Karamel
Karamel bez připáleného hrnce? Vyzkoušely jsme Salko Karamel

V redakci všechny milujeme slaný i sladký karamel, ale jeho příprava se někdy podobá trestu. Karamel se snadno přichytí na dno hrnce a nepomůže ani...