Pondělí 27. března 2023, svátek má Dita
  • schránka
  • Přihlásit Můj účet

Lidovky.cz

Mám klacek, tedy jsem

Česko

Chcete vyřídit konkurenci? Řekněte, že diskriminuje

Protidiskriminační legislativa ilustruje bohulibé úmysly, které se zhmotňují do klacku použitelného na všechno a na všechny. Nevěříte? Tak to nevíte o francouzském městě Roubaix.

Většinu obyvatel Roubaix tvoří muslimové. To nepřekvapí, stejně jako fakt, že občerstvení Quick přeměnili v provozovnu halal – tedy například bez vepřového. Výjimečná není ani informace, že mnoha starousedlíkům se to nelíbí. Ale jedna zvláštnost se přesto najde. Socialistický starosta Roubaix se chce obrátit na protidiskriminační úřad. Proč? Protože nabídka halalu prý diskriminuje jinak věřící.

Lepší důkaz, že protidiskriminační zákon je účelový klacek, tu není. Vidíte nekuřáckou restauraci? Diskriminuje kuřáky. Vidíte kuřáckou? Diskriminuje nekuřáky. Vidíte masovou? Diskriminuje vegetariány. Vidíte vegetariánskou? Diskriminuje masojídky. Dokud lidé nebudou ve všech svých vlastnostech, zvycích i potřebách úplně homogenní, vždy tu bude někdo, kdo se cítí diskriminován. Stačí mu podat klacek a hned se o tom dozvíme.

Autor:

Akční letáky
Akční letáky

Prohlédněte si akční letáky všech obchodů hezky na jednom místě!